Mezi stromy o hodnotách, co nás přesahují

11.6.2018

Mezi tradiční aktivity Centra denních služeb patří návštěvy brněnského arboreta. V květnu jsme opět vyrazili na Iris, výstavu kvetoucích kosatců. Kromě záplavy pestrých květů v trávě i korunách stromů tentokrát mou pozornost upoutala také méně nápadná výstava sestavená k příležitosti uplynutí 80 let od založení této zahrady.

Černobílé archivní fotografie zachycují lidskou investici do proměny tehdejší nehostinné pláně, rámované okolní městskou šedí a průmyslem, v současnou oázu zeleně korunovanou výhledem na staré Brno. Skupinky pracovníků spolupracující při usazování kamenných bloků, převážení zeminy, sázení, okopávání, zavlažování, v boji se škůdci – společná námaha nesená nadějí, že její nejisté plody sklidí až následující generace.

Přeji nám všem spojeným nelhostejností, abychom s trpělivostí zahradníků a opřeni jeden o druhého vytrvali na dlouhé cestě k vytváření podmínek, ve kterých se bude dobře dýchat – i za cenu, že se přitom sami občas zadýcháme.

 

Malá třešinka na závěr aneb etické dilema sociálního pracovníka: Očesat či neočesat zralé třešně ze stromu, který je exponátem botanické zahrady? 🙂

 

Mgr. Klára Pitlachová

vedoucí Centra denních služeb

Liga vozíčkářů, z. ú.
Bzenecká 23, 628 00 Brno
tel.:  +420 725 966 629
klara.pitlachova@ligavozic.cz

www.ligavozic.cz

 

Share

Komentáře

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Povinná pole jsou označena *

*

CAPTCHA


*