Ligoví asistenti už nebudou chlupatí

8.5.2019

Nebojte, nepřináším reklamní článek o nových formách depilace pracovníků v sociálních službách, je to trochu složitější.

Několik let jsme se snažili rozvíjet projekt výcviku asistenčních psů, tedy chlupatých asistentů. Za tu dobu přibylo klientům několik skutečně spolehlivých pracantů, kteří jsou vždycky po ruce, nebo spíše u nohy… Vznikl reklamní film s „Batdogem“ v hlavní roli, což byl bezva nápad a taky krásná práce. Každý z těch roků znamenal prázdninovou pobytovou akci pro klienty plnou psů, slunce, zkušeností a přátel.

Nicméně jsme se rozhodli tuto kapitolu naší práce uzavřít.

Důvodem je značná finanční náročnost, vždyť co pes, to cca čtvrt milionu korun, které musí naši kolegové zajistit ber kde ber. Nedařilo se nám pomoci víc než třem klientům ročně a perspektiva rozvoje v nedohlednu.

Naše současné plány zahrnují projekty po všech stránkách náročné. Budujeme tréninkový byt, tělocvičnu, inovujeme práci s klientem, jak se ostatně můžete dočíst v tomto Kaleidoskopu, atd. Tyto stávající i plánované aktivity ovlivní život podstatně většímu množství klientů. Výcviku asistenčních psů se navíc věnuje několik dalších organizací, takže tuto práci můžeme bez výčitek svědomí opustit.

Díky všem, lidem i psům, kteří prošli Ligovým světem.

Zdeněk Škaroupka

ředitel Ligy vozíčkářů

Share

Komentáře

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Povinná pole jsou označena *

*

CAPTCHA


*