Lepší VozejkMap v kapse nežli glóbus na půdě

1.11.2016

vozejkmap_logo_pruhledne_pozadi_sirkaČeská asociace paraplegiků – CZEPA provozuje mobilní aplikaci VozejkMap a webový portál www.vozejkmap.cz , které tvoří jednotnou databázi sdílených otevřených dat bezbariérových míst v České republice. Je ke stažení zdarma a to jak pro iOS tak pro sytém Android.

Místa v databázi jsou vkládána a ověřována především samotnými uživateli (vozíčkáři). Vstupní data dále ověřuje administrátor portálu, který je sám vozíčkář. Do aplikace může vkládat data kdokoli, kdo ví o objektu s bezbariérovým přístupem (bez schodu nebo se zařízením překonávajícím bariéru) a s toaletou pro vozíčkáře.

Data i pro vozíčkáře za volantem

Výhodou mobilní aplikace je rychlé přidávání a vyhledávání objektů v místě, kde se právě nacházíte (GPS zaměří vaši polohu). Po zadání konkrétního zařízení je možné využít navigační systém a další funkce mobilních zařízení. Vložená místa mohou uživatelé komentovat, doplňovat o fotografie či hodnocení.

Od svého počátku v roce 2013 si mobilní aplikaci VozejkMap oblíbilo již 2 130 uživatelů, kteří mají možnost využívat informace o téměř 9 000 místech, které je možno filtrovat podle různých kategorií. „Architektonické bariéry qrkod_vozejkmap_webpsychicky paralyzují vozíčkáře v každém městě, je pro ně frustrující hledání nových zařízení a zkoušení (bez)bariérovosti,“  uvedla Alena Jančíková, ředitelka České asociace paraplegiků – CZEPA, která je sama po úraze na vozíku.

Technologie jdou stále kupředu a i my se snažíme držet krok, inovovat, zjednodušovat a zpříjemnit tak uživatelům práci jak na webu tak v aplikaci. V tomto roce jsme obohatili webové rozhraní hned o několik novinek. Optimalizovali jsme mapu, aby se rychleji načítala, sjednotili jsme design webu a aplikace pro snadnější orientaci a přidali ikony pro rychlé sdílení s přáteli. Kupříkladu naleznete na VozejkMapu vhodnou restauraci kde by jste chtěli strávit příjemný večer s přáteli a ihned detail místa můžete rozposlat pomocí sociálních sítí a nebo emailu. Nyní funguje Vozejkmap ve zjednodušené verzi také na webových prohlížečích ve vašich mobilních zařízeních, pro rychlou orientaci tedy není nutná instalace aplikace.  Další novinky testujeme, ale již  se blížíme do finále a brzy je spustíme naostro, více nebudeme prozrazovat. Sledujte nás.

Velmi užitečná aplikace

Mnozí čtenáři Vozíčkáře z vlastní zkušenosti dobře vědí, že vozíčkářem se může stát opravdu každý. V České republice se podle statistik poranění páteře a míchy nevyhne čtyřem až pěti lidem týdně. Ne všichni mají to štěstí, že své poranění rozchodí… Podělte se s ostatními o vaše tipy na osvědčená bezbariérová místa na vašich trasách.

(PR článek)

Share

Komentáře

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Povinná pole jsou označena *

*

Warning: imagepng(): Unable to open '/data/www/14338/vozickar_com/wp-content/plugins/siteguard/really-simple-captcha/tmp/1412269380.png' for writing: Permission denied in /data/www/14338/vozickar_com/wp-content/plugins/siteguard/really-simple-captcha/siteguard-really-simple-captcha.php on line 221

CAPTCHA


*