Biblioterapie: Knihou ku zdraví

27.7.2013

Hledáte cestu, směr, inspiraci, nebo jen potřebujete povzbudit a poučit ve vašem jednání? Přesně v této životní situaci se můžete obrátit na „biblioterapii na webu“. Biblioterapie neboli léčba knihou je metoda psychoterapie, která využívá léčebné a podpůrné účinky četby. Měla by sloužit i k rozvoji lidské osobnosti.

Na stránkách bibliohelp.cz můžete najít databázi knih, která se věnuje fyzickým i psychickým problémům, ale i sociálním obtížím a jiným složitým životním situacím, terapeutické praxi nebo pohádkoterapii. A pokud čtení až tolik neholdujete, některé knížky najdete i v audioverzi.

Odvětví věnující se fyzickým problémům se zabývá především výběrem knih pojících se s tělesnými i smyslovými hendikepy. Většina fyzických problémů může mít právě příčiny psychické. Dotýkají se i problematiky civilizačních chorob, nevyléčitelných nemocí nebo dědičnosti. V této sekci má také své nezastupitelné místo tzv. alternativní medicína (masáže, reflexivní terapie a další).

Databáze knih zařazená do sekce psychických problémů pokrývá širokou škálu onemocnění, u nichž hraje důležitou roli tzv. edukace (výchova; vyučování správných návyků v závislosti na konkrétním zdravotním problému pacienta). Jedná se v podstatě o poučení pacienta, co se s ním děje a proč. Úlevné pro něj může být už jen to, že i jiní lidé trpěli podobnými obtížemi, které se jim podařilo zvládnout. Inspiruje je to k práci na sobě samém. Vybrané tituly vám mohou pomoci s předsudky, které se s těmito onemocněními úzce pojí.

Tyto knihy se mohou stát oporou v těžkých chvílích. Všechny potřebné informace naleznete přímo na stránkách BiblioHelp – www.bibliohelp.cz.

Kristýna Škaroupková

Share

Komentáře

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Povinná pole jsou označena *

*

CAPTCHA


*