Jak přežít horko

5.7.2015

indexNo, hlavně přežít. Kdo se může aspoň trochu hýbat, ať uteče nebo odjede do stínu. Doporučuji jeskyně nebo podobná zařízení. Pro špatně nebo málo se hýbající doporučuji nehýbat se raději vůbec.

A teď pár tipů, jejichž řady určitě záhy rozšíříte. Samozřejmě nevětrejte svůj byt přes den, takové aktivity vykonávejte přes noc. Pokud potřebujete rozhýbat vzduch, doporučuji ventilátor a před něj nádobu s vodou. Existuje také přístroj, kterému se říká ionizátor. Umí vzduch nejenom vyčistit od alergenů, ale také trochu ochladit. Už jsem psala o skvělém účinku fénu na těla nás odsouzených k pobytu v pleně. Pokud máte fén také jen na chladný vzduch, doporučuji nechat si ofoukat celé tělo a nejen tu část stále ubytovanou v plenkách.

Pokud musíte ven, rozhodně nezapomeňte na pokrývku hlavy a opalovací krém. Asi je fajn sebou vzít do lahve trochu vody a počítat s tím, že její osvěžující chlad pod vlivem slunečního záření mizí a její teplota spíš začíná připomínat vodu na vaření. Napít se takové vody je ale určitě lepší, než pít nápoj s velkým množstvím ledu. Nakonec totiž můžete i v tomto horku skončit s angínou a určitě víte, že s antibiotiky není rozumné chodit na slunce.

V noci při plně otevřených oknech určitě volte přikrývku. Třeba jen lehoučkou, třeba jen plátěné prostěradlo, ale něco přes sebe hoďte. Kolem šesté ráno už dejte okna zase na ventilačku, ať vám horko nevstupuje do bytu.

A nakonec se poučme od obyvatel subtropů a pijme teplý čaj. Vzpomeňme si na hodiny biologie na základní škole. Pokud do žaludku dám studenou tekutinu, tělo se začne ohřívat. Pokud však použiju teplou tekutinu, tělo se začne spíše ochlazovat.

Na závěr mi dovolte jen říct: „Musíme to přežít.“

 

Monika Henčlová

Share

Komentáře

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Povinná pole jsou označena *

*

CAPTCHA


*