I v Pardubicích si vozíčkáři mohou dopřát cvičení bez gravitace

22.12.2014

Přístroj Redcord umožňuje zakusit stav beztížeNejen tělesně postiženým lidem slouží od 26. listopadu v pardubickém handicap centru Křižovatka terapeutický přístroj Redcord. Má široké spektrum využití: od prevence úrazů, předcházení následkům jednostranného přetížení až po léčbu poúrazových stavů. „Cvičením bez gravitace“ centrum rozšířilo poskytované služby o moderní rehabilitační metodu.

Zakoupením aparátu Redcord může Křižovatka klientům nabídnout unikátní léčbu: neuromusculární aktivaci. Jde o cvičení, kterým lze pomocí posuvného závěsného zařízení a systému pevných či elastických lan s popruhy docílit úplného odlehčení těla. Zmiňovaný přístroj už se osvědčil třeba v Centru Paraple.

„Redcord, neboli červená nit, je přímým překladem norské fráze znamenající jistou běžnou nit. Jeho autoři tím chtějí říct, že pravidelné cvičení s Redcord konceptem by mělo být běžnou součástí dne většiny lidí, aby zajistilo optimální funkci a osvobození od fyzické bolesti. Přístroj byl vyvinut norskými lékaři tak, aby byl efektivní, vhodný, bezpečný a užitečný téměř pro kohokoliv. Pečlivě naplánovaná a individuálně promyšlená cvičební jednotka s Redcord může urychlit uzdravení a zabránit zranění z opakovaných událostí,“ uvedla Alice Hamáčková, fyzioterapeutka, která se věnuje dovozu závěsného systému Redcord a je členkou mezinárodního týmu školitelů v této oblasti.

Více informací lze najít na stránkách www.krizovatka-hc.cz a facebooku. Na dotazy odpoví Milan Pešek, ředitel Křižovatky, na telefonu 774 467 777 či e-mailu pesek@krizovatka-hc.cz

(mp)

 

Share

Komentáře

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Povinná pole jsou označena *

*

CAPTCHA


*