HUDBA POMÁHÁ – Hudba pro Míšu

3.11.2016
  1.  ročník benefičního festivalu
  • 14560033_617637728407853_3603406654745336739_oPremiéra dokumentu – 10let festivalu Hudba pomáhá – 11. 2016Šemberovo divadlo, Vysoké Mýto
  • Vánoční koncerty – 27. 11. 2016 – Kostel sv. Petra a Pavla v Morašicích, 11. 12. 2016 – Zámecká jízdárna v Litomyšli, 25. 12. 2016 – Šemberovo divadlo, Vysoké Mýto
  • Doprovodný program – 15.11. 2016 – benefiční divadelní představení Čtyři dohody, Šemberovo divadlo, Vysoké Mýto; výstava obrazů Tomáše Rybičky, 30. 9. 2016, Turistické informační centrum Vysoké Mýto

 

Letošní ročník benefičního festivalu Hudba pomáhá opět podpoří jedno handicapované dítě z Pardubického kraje. Tentokrát je to teprve sedmiletá Míša Mikulecká z Vysokého Mýta. Celý festival odstartuje koncert skupiny Chinaski a následovat budou klasické vánoční koncerty a další doprovodný program.„Festival Hudba pomáhá letos oslaví své desetileté výročí. Chystáme proto malé překvapení, ale hlavně chceme dostát našemu mottu a „osladit život někomu, kdo ho zase tak sladký nemá’,“ uvedl ředitel festivalu Vojtěch Sedláček.

 

hp-15Festival Hudba pomáhá vznikl v roce 2007 jako komorní akce pro menší publikum, ale za dobu svého fungování se propracoval na populární festival, který si získal přízeň návštěvníků z širokého okolí. Organizátoři se každý rok snaží podpořit handicapované dítě z Pardubického kraje a dostát tak svému mottu – „oslaďme život dětem, které ho zase tak sladký nemají“. Festival v minulosti podpořil 11 handicapovaných dětí a také organizaci Berenika z Vysokého Mýta, a to především díky spolupráci s významnými hudebníky a kapelami, jako jsou Chinaski, Xindl X, Vypsaná fiXa a další. Získané finance z jednotlivých ročníků, které dnes převyšují 1 130 000 Kč, byly použity na zakoupení potřebných pomůcek či ozdravných pobytů v lázních pro tyto děti. Loňský výtěžek byl určen osmnáctiletému Vojtěchu Vrchotovi, který trpí mozkovou obrnou, epilepsií a centrální zrakovou poruchou. Z vybraných peněz se Vojtovi podařilo zajistit speciální program KLIM-Therapy v lázních Klimkovice.

 

amfik_8-7_2016_016Letošní ročník nese podtitul Hudba pro Míšu. I tentokrát bude výtěžek všech koncertů a doprovodných akcí věnován na zajištění specializovaného pobytu v lázních Klimkovice. Festival během letošního roku podpoří sedmiletou Míšu Mikuleckou z Vysokého Mýta. Ta se narodila o dva a půl měsíce dříve, což způsobilo komplikace ve vývoji. „Již od narození musela mít Michalka v hlavičce zavedený speciální strojek, který odvádí přebytečný mozkomíšní mok jinam. Dalším z následků je hematom, který má Michalka v hlavičce. Ten je jedním z důvodů celkového opožděného vývoje,“uvedla Míšina maminka. Kromě všech těchto komplikací se dívce také nestačily dostatečně vyvinout plíce a má problémy s viděním. Lékaři jí tedy stanovili diagnózu střední mentální retardace.

 

Rodiče s Míšou pravidelně rehabilitují. Během let se naučili, jak s ní správně cvičit, aby jí pomohli ve vývoji. Míša se nedávno naučila také chodit a používat speciální znakovou řeč. Její chůze ovšem není správná. Rodiče by jí proto rádi zajistili pobyt v lázních Klimkovice, kde by podstoupila speciální program, díky kterému by se její chůze napravila. Odborná péče poskytovaná v Klimkovicích by zajistila zlepšení pohybových schopností a další Michalčin vývoj.

 

chinaski-festival-hudba-pomaha_2016_5Festival tentokrát odstartoval velký klubový koncert skupiny Chinaski, která přislíbila účast na festivalu již potřetí.  Pro velký zájem z řad fanoušků se rozhodla skupina přidat ještě jeden koncert, jehož výtěžek směřoval vysokomýtské organizaci Berenika. Na každém koncertě se vybralo neuvěřitelných 130 650 korun.  Dále budou následovat vánoční koncerty v Morašicích, Litomyšli a Vysokém Mýtě, kde opět vystoupí skupina Parkoviště pro velbloudy a další hosté. Součástí bude také doprovodný program – představení s názvem Čtyři dohody. To se uskuteční v Šemberově divadle ve Vysokém Mýtě. Vstupenky na vánoční koncerty budou dostupné přímo na místě. Jako překvapení pro tento jubilejní desátý ročník se organizátoři rozhodli natočit dokument o deseti letech fungování festivalu s názvem 10let Hudba pomáhá. Dokument se natáčel v létě na venkovském stavení v Chotěnově. Sešli se zde organizátoři společně s rodinami, které během desetiletého působení festival podpořil.

Festival pořádá tým dobrovolníků Hudba pomáhá, Up z. s. ve spolupráci s VYSOKOMÝTSKOU KULTURNÍ, o. p. s.

Více na www.hudbapomaha.cz     14712550_611535195684773_534764569487813436_o

Share

Komentáře

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Povinná pole jsou označena *

*

CAPTCHA


*