Divadelní premiéry i americký kytarový virtuóz rozjasní podzimní Festival integrace Slunce

3.11.2016

Dvacátý druhý ročník Festivalu integrace Slunce na začátku listopadu rozjasní divadelní prkna Paláce Akropolis. Diváci se mohou opět těšit na koncert mladé zpěvačky a autorky vlastních skladeb Martiny Mikové, která vystoupí v programu s kytarovým virtuózem Adamem Raffertym z USA (koncert pořádáme ve spolupráci s Kytarou napříč žánry).

malyprinc_bb_fotorenemiko_web2Máme již tradičně připraveny i divadelní premiéry: slovenské Divadlo z pasáže přiveze v české premiéře Malého pri nce a Divadelní spolek Proměna připravil autorskou premiéru Zůstane to v rodině. V dopoledních hodinách bude pódium patřit amatérským souborům z řad základních, středních i speciálních škol a sdružení. Cílem pětidenní přehlídky je umožnit vystoupení před publikem všem, kdo o to stojí, bez ohledu na věk, pohlaví či zdravotní stav.

„Z bohatého programu bych ráda upozornila na představení, která by si diváci neměli nenechat ujít – Káva a cukrík sluchově postiženého slovenského tanečníka Dallo. Festival letos zakončíme magickým představením O padajících hvězdách Divadla sester Brokových., kterým se prolínají různé překvapivé audiovizuální prvky,“ doporučuje ředitelka festivalu Vlasta Rydlová.

Fadamrafferty_dsc1242estival integrace Slunce si klade za cíl včlenit do většinové společnosti znevýhodněné občany tím, že jim nabízí možnost prezentace v bezbariérovém prostoru Paláce Akropolis. Koná se dvakrát do roka, v květnu a  listopadu. Vždy v dopoledních hodinách patří jeviště převážně amatérským souborům z celé republiky: prostor tak dostane celá řada divadelních i hudebních spolků z ústavů sociální péče a škol, a to i těch speciálních. Večer patří jeviště částečně profesionálním souborům, částečně ale i divadelním nadšencům.

Festival integrace Slunce se koná v Paláci Akropolis,
Kubelíkova 27, Praha 3, od 7. do 11. listopadu 2016.

kontakt:
Vlasta Rydlová
+420 728 248 925
o.s.sukus@seznam.cz
www.festivalslunce.wz.cz , www.palacakropolis.cz

11_10_arkadie_20160510_286p

Share

Komentáře

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Povinná pole jsou označena *

*

CAPTCHA


*