Čert aby tě vzal, psisko!

16.12.2014

Čertice pejsky strašily i konejšilyMikulášský mítink pro psí kamarády se konal v sobotu 6. prosince na motolském cvičišti pod taktovkou Centra výcviku psů pro zdravotně postižené lidi Helppes.

Majitelé hned u vstupu přihlásili svoje chlupáče do odpoledních soutěží a také na ně práskli, zda byli po celý rok hodní, nebo zlobili. Každý hafan pak šel k Mikulášovi, andělovi a čertiskům „na kobereček“ a byl veřejně pochválen, nebo se musel „vykoupit“ nějakým kouskem. Psí kluky a holky, kteří zlobili fakt moc, strčili čerti do pekla. Několik hříšníků se našlo, ale stačilo nakouknutí do „pekelných plamenů“, a hned slibovali páníčkům, že se do příští nadílky polepší.

„Je legrační pozorovat výrazy psů. Někteří jsou opravdu vykulení jako malá děcka a je na nich úplně vidět, že kdyby mohli mluvit, tak slíbí naprosto cokoli – že už nerozkoušou žádné boty a nikdy neproženou sousedovic Micku,“ řekla se smíchem jedna z čertic.

Kromě bohaté nadílky čekala na pejsky voňavá lákadla i na některých soutěžních disciplínách. Zejména při oblíbeném aportu buřtíku („Aport čertova rohu“). Nebo při „Čertově pokušení“ (tzv. bufetová ulička), kde byla po cestě poházena spousta dobrůtek, kterých se pes nesmí ani dotknout. Málokterý chlupáč však odolal.

Při odpoledních soutěžích poměřili své síly lidé zdraví i lidé s hendikepem. Ti druzí ovšem nebyli znevýhodněni, protože se soutěží naslepo a na hlucho (v klapkách na očích nebo na uších) nebo soutěžící plní úkoly na vozíku. Zdraví lidé tak měli možnost vyzkoušet si, jaké to je nevidět, neslyšet či nechodit a jaký by byl jejich čtyřnohý kamarád psím pomocníkem. A všichni dvounožci se výborně bavili… Bylo jasné, že takovéhle zábavně-integrační akce mají smysl.

Všem zúčastněným moc děkuji za klienty Centra Helppes za podporu. A už se těšíme na příští rok!

Veronika Paldusová, Helppes

Share

Komentáře

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Povinná pole jsou označena *

*

CAPTCHA


*