Burza filantropie vyvrcholí v Litomyšli

9.9.2016

logo-burza-filantropieNa dveře klepe letošní poslední finále burzy filantropie. Jde o pozoruhodnou akci v Pardubickém kraji, která může inspirovat ostatní regiony naší země. Na základě propojování podnikatelského sektoru s neziskovkami totiž vznikají partnerství umožňující financovat kvalitní projekty. Jsou mezi nimi pochopitelně i nápady zaměřené na lidi se zdravotním postižením.

Burzy pořádá každoročně Koalice nevládek Pardubicka (KONEP) ve spolupráci s Pardubickým krajem. Kandidáty vybírají tradiční donátoři, například Elektrárny Opatovice, firmy eBrana a Iveco, ale také zástupci kraje a široká veřejnost. Projekty s největším počtem hlasů postupují do finále, která se konají většinou v okresních městech.

O finanční podpoře už se v červnu rozhodlo v Chrudimi a Pardubicích, 7. září se odehrálo finále v Ústí nad Orlicí. V pondělí 12. září se koná finále v Litomyšli (od 13 hodin v hotelu Zlatá Hvězda). Znovu půjde o nevšední podívanou: o poskytnutí peněz, ale i věcných darů či odborného poradenství rozhodnou argumenty a způsob, jímž projekty představí jejich autoři přímo zástupcům firem.

Vstup na finále je zdarma. Na dotazy odpoví Jana Machová, ředitelka KONEPu, na mobilu 777 837 950.

Pro úplnost dodejme, že letos v březnu se filantropická burza vůbec poprvé konala ve Středočeském kraji. Jejím dějištěm byl Benešov.

(mp)

Share

Komentáře

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Povinná pole jsou označena *

*

CAPTCHA


*