Anička Polívková patronkou Ponožkového psa

29.10.2015

V září začala druhá sezóna zábavně vzdělávací kampaně Ponožkový pes. Jde o projekt pomáhající zajistit peníze na výcvik asistenčních psů pro děti i dospělé se všemi druhy zdravotního postižení. Kampaň pořádá neziskovka Pestrá společnost a její patronkou se stala herečka Anička Polívková.

Akci Ponožkový pes podporuji, protože je mi nadmíru sympatická. Mám ráda psy a fascinuje mě, co všechno se mohou pod dobrým vedením naučit. Kdybych byla nevidomá, myslím, že bych rozhodně takového kamaráda, ochránce a pomocníka chtěla. Obdivuji trpělivost, s jakou se výcviku lidé věnují. Musí to být lidé dobří, aby vychovali mírumilovného a poslušného psa vhodného pro těžkou práci, která ho čeká. Tak držím palce s výcvikem a přeji dostatek financí. My ostatní si můžeme koupit roztomilou hračku – Ponožkového psa – a podpořit tak něco, co má smysl,” říká Anna Polívková.

Zapojte se i vy!

Anna Polívková 1Na různých místech České republiky nyní lidé od dětí až po seniory šijí jednoduché pejsky z ponožek a dozvídají se o tom, co obnáší práce asistenčního psa. Hotové ponožkové psy přijímá Pestrá společnost. Do kampaně se můžete snadno zapojit i vy: podle návodu na stránkách www.ponozkovypes.cz ušijete pejska a zašlete jej na adresu Pestrá společnost, Kučerova 809/11, Praha 9, 198 00. Naučíte se něco nového, pobavíte se a ještě podpoříte asistenční psy! Nezapomeňte uvést svou adresu a e-mail, abyste byli zařazeni do slosování VELKÉ PONOŽKOVÉ SOUTĚŽE. V ní můžete vyhrát jednu z kreativních sad z Hračkotéky, kamenného obchůdku v centru Prahy. Soutěž probíhá do 30. listopadu a výherci budou známi v prosinci.

V současnosti jsou propláceni státem pouze psi vodicí, nikoli však canisterapeuti pro děti, asistenti pro vozíčkáře či signální psi pro neslyšící. Finance na tento druh výcviku zajišťuje Pestrá společnost vlastními silami. „Lidé nechtějí jen dávat peníze, chtějí se stát součástí projektu, přiložit ruku k dílu. Chtějí také vědět více o tom, co podporují, a mít přehled o efektivním využití jejich daru. To vše Ponožkový pes nabízí,“ říká organizátorka kampaně Martina Evjáková.

Anna Polívková 2V minulém ročníku se zapojilo více než 40 škol a institucí v Česku i na Slovensku. Pestrá společnost tak získala přes tisíc ponožkových psů a celkový výtěžek přesáhl 120 tisíc korun. Ty byly použity na nákup výcvikových pomůcek pro 4 štěňata v předvýchově a 2 psy ve výcviku.

Zmíněná neziskovka se zabývá kvalitním bezkotcovým výcvikem asistenčních psů pro děti i dospělé už od roku 2009. Od štěňátek do ukončení výcviku žijí psi v domácnostech trenérů, a výcvik tak probíhá přirozenou formou. Pestrá společnost má akreditovaný bezkotcový výcvik od mezinárodní organizace Assistance Dogs Europe.

Další informace poskytne Jana Augustinová na mobilu 774 733 824 nebo e-mailu jana@pestraspolecnost.cz.

Share

Komentáře

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Povinná pole jsou označena *

*

CAPTCHA


*