Těžko hledat nějaká originální slova pro něco, co běží jako hodinky. Zůstávají jen pocity radosti a vděku. Vděku všem zúčastněným za sedmý benefiční turnaj v badmintonu Benepink, který se uskutečnil v polovině listopadu ve slatinské XAreně. Přesto byl, ostatně jako všechny ročníky, i tento Benepink jedinečný. V čem?

  • Záštitu nad turnajem opět přijal Mistr České republiky v badmintonu, Adama Mendrek. Tentokrát však v den našeho turnaje sám hrál na americkém kontinentu. Nicméně hráči se dočkali překvapení, navštívili nás přední český badmintonista Milan Ludík a jeho krásná partnerka a současně velmi úspěšná badmintonistka Kate Foo Kune. K vidění byla krátká exhibice Kate s pravidelnou účastnicí našeho benefičního turnaje, paní Barborou Bobulovou ze společnosti Dixons Carphone COE s.r.o.

Milan Ludík je profesionální badmintonový hráč, aktuálně česká jednička, na světovém badmintonovém žebříčku  na 109.místě. Věříme, že Milana uvidíme příští rok na letních olympijských hrách a budeme mu držet palce.

Kate FOO Kune, partnerka Milana Ludíka, se narodila na ostrově Mauricius, badminton hraje od svých 6ti let. V letech 2014 – 2018 byla vítězkou šampionátu Afriky v Alžíru a to v kategorii individuálních hráčů. Účastnila se Omypijských her v roce 2016 a je nominována na účast v Olympijských hrách 2020 za Mauricius.

  • Turnaj zahajoval svým působivým vystoupením dívčí duet integrované taneční skupiny Proty boty Na hranici v podání Dominiky Mikové a Petry Wagnerové, na hudbu Markéty Lisé.

  • Opět se zápolilo na všech kurtech, vždy však v přátelském duchu.

  • a především! Výtěžek 7. benefičního badmintonového turnaje činí nádherných 137 000 Kč. Celá částka bude využita na unikátní sociální projekt Ligy vozíčkářů Klíč k samostatnosti – na realizaci multifunkční místnosti určené pro pracovní rehabilitaci. Místnost bude sloužit  především k nácviku pracovních dovedností, zároveň ale také ke komunitním a vzdělávacím aktivitám poskytovaným klientům organizace, lidem s fyzickým, kombinovaným a lehkým mentálním postižením a jejich pečujícím osobám.

Poděkování směřuje všem generálním partnerům, partnerům, hráčům i dobrovolníkům a těšíme se na listopad, kdy plánujeme uspořádat další, již 8.Benepink.

Generální partner turnaje:    Siemens, s.r.o.

Partneři turnaje:
IDEAL – Trade Service, spol. s. r.o.
Zemědělský výzkum, spol. s.r.o.
Kreston A&CE Group, s. r. o.
ROmiLL, spol. s r.o.
MOHLIS – Brno, družstvo

Hráči sportovně zabojovali za společnosti:
Siemens, s.r.o.
Tyco Electronics Czech s.r.o.
Deutsche Telecom Services Europe Czech Republic s.r.o.,
IG Watteuw ČR s.r.o., 
IDEAL-Trade Service, spol. s r.o.,
Artin spol. s r.o.,
Dixons Carphone COE s.r.o.
Zemědělský výzkum, spol. s r.o.
ROmiLL, spol. s r.o.
ACONTE s.r.o.
IBM Česká republika s.r.o.

a několik individuálních hráčů

Ceny pro vítěze 7. benefičního badmintonového turnaje věnovali:
Vinařství Vican, CK Victoria,  Milan Ludík,  Květinářství OXALIS, UTY future s.r.o., Zámecké vinařství  Bzenec, WELEDA, Pivovar Moravia, INFINIT Maximus Resort, Pivovar Tišnov, Wellness Kuřim, Augustiniánský dům Luhačovice,  Hvězdárna a planetárium Brno, Šolc design café a OMEGA24 s.r.o.

Turnaj dále podpořili:
taneční skupina Proty boty
Fotograf Jiří Grulich – Zde najdete všechny fotografie: https://ligavozickaru.rajce.idnes.cz/7.Benepink/
Moderátorka Gabriela Mrkvicová
XArena

Mediální partner:
Rádio Petrov