Areál Za Lužánkami hostil 4. a 5. června Mistrovství České republiky tělesně postižených plavců HARTMANN OPEN.  Celkem změřilo své síly 103 plavců z 10 týmů z ČR a SR, mítink zaštítil hejtman Michal Hašek a primátor Roman Onderka.

Ve finálových závodech na sebe upozornila Vendula Dušková z Karlových Varů ziskem dvou mistrovských titulů v kategorii žáků. Z domácích plavců si nejlépe vedla Michaela Philippi, vítězka „prsařské“ stovky žákyň. Nejhodnotnější výkony předvedli dlouholetí reprezentanti Kateřina Lišková a Vojtěch Franěk. Kateřina zaplavala na 50m znak čas, kterým by na loňském mistrovství světa i Evropy získala medaili. Vojtěch Franěk získal mistrovský titul na 50 volný způsob a motýlkové padesátce pak dokonce překonal hodnotu stávajícího světového rekordu.

Mistrovské medaile plavci přebírali od Hany Černé-Netrefové, plavkyně, která Českou republiku reprezentovala na třech olympijských hrách a od plavce roku 2009 Michala Rubáčka a reprezentačního trenéra olympijského týmu Jiřího Kyněry.

Zdroj: Šalina 6/červen 2010, Marta Vojáčková

(vf)