V Cannes zaujal příběh o beznohé cvičitelce kosatek

2.7.2012

Česká televize už několikrát odvysílala zdařilý životopisný snímek Edith Piaf z roku 2007. V hlavní roli se proslavila Marion Cotillardová, půvabná tmavovláska, která byla ozdobou letošního filmového festivalu v Cannes. Soutěžilo na něm totiž drama, v němž hraje cvičitelku kosatek, která přijde nešťastnou náhodou o obě nohy.

Pod názvem Sněť a kost jej natočil Jacques Audiard. Když se ho novináři na tiskovce zeptali, jakým trikem dosáhl toho, že herečka je na plátně skoro neustále bez nohou, odpověděl: „Jaký trik, prostě jsem jí je uříznul.“ Poněkud drsný vtípek vzápětí uvedl na pravou míru. Přiznal, že jí navlékl zelené punčochy a pak zelenou barvu v počítači smazal…

Sněť a kost líčí zvláštní vztah mezi postiženou ženou a drsným boxerem živícím se ilegálními pouličními zápasy. Ji fascinuje jeho fyzická síla, on se od ženy, která skončila na vozíku, učí, jak projevit své city. Jde údajně o film emocionálně silný, s otevřenými erotickým scénami. I když není tak divácky úspěšný jako Nedotknutelní, snad se objeví i v našich kinech.

(mp)

foto: denik.cz


Share

Komentáře

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Povinná pole jsou označena *

*

CAPTCHA


*