Ukončení sezóny orientačních závodů

2.11.2016

A je to za námi. Letošní sezóna skončila. Trochu smutku, že teď bude pauza, trochu radosti z toho samého. Sváteční pátek 28. října i následný víkend jsme si my orienťácky ladění v SKV Praha užili trailově.
177_orientak-4

V pátek nám kolegové z Dobrušky připravili MČR štafet na Kunětické hoře, v sobotu a neděli pak pomyslnou štafetu převzal klan Lockerů z Rychnova nad Kněžnou a ve spolupráci s Tomášem Leštinským nás dorazili ve Včelném trojbojem TempO – klasika – klasika. Počasí vyšlo luxusně – byla sice už celkem zima, což zejména u tohoto sportu nejde překonávat během nebo jakýmkoli jiným rychlejším pohybem, ale bylo krásně podzimně a srdce romantika jásalo nad pestrými barvami místního lesa.

Štafety na Kuňce
Nově a v souladu s mezinárodními pravidly se letos poprvé organizovalo Mistrovství ČR štafet. Protože nás v českém rybníčku neplave tolik, pro české podmínky nerozlišujeme štafety Para a Open. Jedinou podmínkou, abychom se mohli ucházet o titul mistra, je jednotná klubová příslušnost všech tří členů dané štafety. SKV přihlásilo štafety dvě (z celkových 8 zúčastněných), nakonec jsme ale měli problém je obě naplnit. Přesto jsme se s nadšením zúčastnili. Prostředí krásné, výsledky už tolik ne, ale… v této disciplíně jsme si nějaké větší naděje ani nedělali.

177_orientak-5 177_orientak-6

Trailové rojení na Včelném
Na sobotu a neděli jsme se přesunuli do Rychnova n. Kněžnou. V sobotu, za dozoru táty Martina Lockera, nám starší syn Tomáš postavil moc pěkné TempO v areálu koupaliště a mladší Dan potom klasickou trať podél Javornického potoka. Nutno podotknout, že pro vozíčkáře to byla trať snů – jelo se vesměs celou dobu po téměř rovné asfaltce, navíc lemované zajímavými terénními útvary, na kterých Dan vymyslel pěkné a místy opravdu nelehké úlohy. V neděli trať ve stejné oblasti stvořil Tomáš Leštínský. Některé úlohy až příliš lehké, jiné náročné, pěkný mix. A jako jindy – zase alespoň jeden Lešťův chyták, na který se nás několik (zase) chytilo.

Myslím, že za sebe i za ostatní zúčastněné vozíčkáře mohu říct, že se nám závody líbily. Sezonu jsme zakončili se ctí a teď nám nezbývá, než se uložit k zimnímu spánku a nechat si zdát o nové sezoně, která nám, pokud počasí dovolí, začne koncem března…
177_orientak-3 177_orientak-1

Děkujeme všem našim dobrovolníkům, že nám přišli opět pomoci asistovat na trati, organizátorům za pěkné závody a bezva počasí, a našim partnerům za to, že tyto výpravy můžeme vůbec podnikat.

Výsledky:
Výsledky štafet zde
Výsledky trailového rojení zde

Zdroj: Sportovní klub vozíčkářů Praha
http://www.skvpraha.org/sport/ozv/

Jana Kosťová
Foto: Radovan Skalecký, Lockerovi

 

Share

Komentáře

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Povinná pole jsou označena *

*

CAPTCHA


*