Turnaj Otto Bock ve stolním tenise zamířil do Liberce

17.6.2014

38_vítězem se stal René TaušSportovní klub stolního tenisu Liberec ve spolupráci s Asociací stolního tenisu vozíčkářů pořádal 7.6.2014 třetí kolo Otto Bock Českého poháru. Turnaj se tradičně konal v herně stolního tenisu v Tipsport aréně. Hrálo se na osmi stolech ve třech výkonnostních skupinách. Turnaj řídil Jan Masák a Jan Kaněra.


Turnaje se zúčastnilo 45 sportovců, 20 ve skupině A, 15 ve skupině B a 10 ve skupině C. Na konci roku postupují podle konečného žebříčku ti nejúspěšnější hráči do vyšší skupiny, a naopak ti z koncových míst tabulky sestupují. Kromě toho konečné pořadí žebříčku rozhoduje také o nominaci hráčů na Mistrovství České republiky. Připomeňme si, že na letošním mistrovství ČR získal náš liberecký oddíl celkem sedm (z toho hned čtyři zlaté!) medailí, a to jak v jednotlivcích, ve čtyřhře i v družstvech. Do Liberce se sjela prakticky celá špička tohoto sportu u nás, v čele s momentálně nejúspěšnějšími hráči ve světovém žebříčku!

Z domácích hráčů se ve skupině A dařilo nejlépe Rendovi Taušovi, který v průběhu turnaje neprohrál jediný zápas a turnaj vyhrál. O mnoho hůře se dařilo Jiřímu Suchánkovi, svou zbytečně agresivní a nesoustředěnou hrou prohrál už v základní skupině dva zápasy a ze skupiny nepostoupil. Zbylo pro něho pouze desáté místo, dvanácté pak obsadil Tomáš Přibyl. Ve skupině C se na osmém místě umístil Martin Bolek, který zatím sbírá zkušenosti.

Pozvání přijala primátorka Statutárního města Liberec. Nejen, že turnaj zahájila, ale zůstala téměř do konce turnaje a obdivovala výkony některých hráčů. Po obědě dorazil také ministr mládeže, školství a tělovýchovy, Marcel Chládek. Jakožto bývalý fotbalový rozhodčí promluvil s hlavním rozhodčím, který mu vysvětlil herní systém turnaje a celého poháru. Popovídal s hráči pořádajícího oddílu, předsedou Asociace stolního tenisu vozíčkářů a zároveň ocenil práci, kterou asociace a ostatní kluby odvádějí.

38_zahájení 38_rozprava s ministrem školství mladeže a tělovýchovy

 

 

 

 

Poděkovaní patří všem, kteří tento turnaj pomohli uskutečnit. Pořadatelům, sponzorům, ale také sběračům, bez kterých by bylo turnaj těžké zorganizovat.

Dalším kolo Otto Bock Českého poháru, na který se naši hráči chystají proběhne 5. 7. v Chebu. Před tím se však „liberečáci“ vypraví 13. 6. do Semil, aby obhájili titul Mistra České republiky v soutěži tříčlenných družstev.

Jiří Suchánek
instruktor soběstačnosti Krajská nemocnice Liberec a.s.
 

Share

Komentáře

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Povinná pole jsou označena *

*

CAPTCHA


*