Tour de Labe letos vede po Hradubickém okruhu

10.9.2015

V Hradci Králové se v neděli 13. září uskuteční tradiční akce Město na kolech. Její součástí je poprvé Hradubická Tour de Labe, která odstartuje ve 13 hodin od budovy plaveckého bazénu. Účast je bezplatná, projížďka je vhodná i pro handbikery a uživatele mechanického vozíku. Všichni účastníci obdrží podrobnou mapu Hradubického okruhu a budou mít na výběr ze tří různě dlouhých okruhů, včetně nejkratšího vhodného i pro mladé cyklisty nebo seniory.

Občanské sdružení Labská stezka pořádá od roku 2009 jízdy Tour de Labe, které mimo jiné propagují záměr zřídit Hradubickou stezku a zajistit dopravu po bezpečných cestách mezi Hradcem Králové a Pardubicemi. Stávající značená Labská cyklotrasa č. 2, vedená po frekventované silnici přes Bukovinu, je totiž pro cyklisty i vozíčkáře stále riskantnější.leták Hradubická Tour de Labe 13-9-2015

Zmíněná organizace společně s partnery vyhledala dvě bezpečnější trasy mimo frekventované silnice na východní a západní straně od Labe. Obě větve mají koncové body u nádraží Českých drah a společně tvoří takzvaný Hradubický okruh. Právě po něm se pojede v neděli po několika trasách v délce zhruba od 23 do 56 kilometrů. Nepůjde však o závod, nýbrž o projížďku pod heslem Nebudeme závodit, budeme si užívat!

První zastávka Hradubické Tour de Labe bude u rozhldny Milíř ve Vysoké nad Labem kolem 13.45 hod. a druhá v Pardubicích u lanového centra kolem 16 hod. Předpokládaný dojezd do Hradce Králové je nejpozději v 19 hodin.

Další informace lze najít na stránkách www.labskastezka.cz a www.tourdelabe.cz. Mapku si lze prohlédnout ZDE

Na projížďku na kole, handbiku, vozíku, koloběžce či bruslích vás srdečně zve

sdružení Labská stezka a Jan Ritter, předseda organizace

Share

Komentáře

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Povinná pole jsou označena *

*

CAPTCHA


*