kalendář Márovi 1Originální stolní kalendář vytvořili a nabízejí Márovi z Přerova. Rodina v něm zúročila množství fotografií a více než desetileté poznatky z cestování po světě, jehož hlavní postavou vždy byl vozíčkář Jirka. Už jsme o něm několikrát psali, tak jen zmiňme, že letos s autobiografickým příběhem zvítězil v literární soutěži Internet a můj handicap a zároveň získal cenu našeho časopisu.

Na každý týden je v kalendáři připravena hezká fotografie z některé expedice. Všechny skrývají malé tajemství a souvisejí s nimi soutěžní otázky. Kdo odpoví správně, může každý týden něco vyhrát…

Pomalu, ale jistě se blíží Vánoce, a nápaditý kalendář, který stojí pouhých 100 korun, může být vhodným dárkem pod stromeček. Pokud si jich objednáte pět, získáte od Márových zdarma jedno DVD o jejich dalekých cestách.

kalendář Márovi 2Objednávku najdete na stránkách www.jirkamara.cz. A pokud na webovky zavítáte, určitě se podívejte, zda se někde ve vašem regionu nechystá beseda s Jirkou, jeho sestrou a rodiči. Právě na podzim totiž Márovi putují křížem krážem po celé republice. Na setkáních promítají fotografie a videofilmy a za doprovodu domorodé hudby vyprávějí o veselých i vzrušujících zážitcích z potulek po světě. Už mimochodem zavítali na všechny kontinenty.