Světové hry handicapované mládeže mají za sebou slavnostní zahájení.

30.6.2016

29. června byly v Praze zahájeny Světové hry handicapované mládeže IWAS U23 World Games Prague 2016 (sportovců ve věku od 14 do 23 let). Slavnostnímu ceremoniálu a nástupu všech zúčastněných závodníků z 30 zemí předcházel bohatý doprovodný program s prezentací sportů hendikepovaných přímo na Staroměstském náměstí.
102_almavi©_IWAS-World Games (7)

Za slunečného, až tropického letního dne se na Staroměstském náměstí od jedné po poledni prezentovali sportovní kluby hendikepovaných z nichž jmenujme florbal, basketbal, ragby, stolní tenis a golf. Ukázky jednotlivých sportů na improvizovaných mini hřištích probíhaly zápasy se zapojením veřejnosti. Asi největší úspěch měl čerstvě dvojnásobný bronzový medailista ze Slovinska, stolní tenista Jiří Suchánek, se kterým se mnoho kolemjdoucích chtělo utkat. Někteří odvážnější si dokonce vyzkoušeli lehký trénink přímo na vozíku.  Také basketbalisté z Pardubic předvedli své střelecké umění na minihřišti při souboji na jeden koš a čtyři hráči florbalu složeného z několika týmů včetně nejznámějšího držitele letošního titulu Zdeňka Krupičky odstřelovali jednu branku přímo pod věžemi chrámu Sv. Týna. Nechyběla ani prezentace ragby a golfu. Až do čtyř odpoledne akce sloužila nejen k propagaci IWAS Games, ale i k propagaci sportu hendikepovaných a představení veřejnosti na místě, kde se scházejí sportovní fanoušci při velkých událostech, jako jsou hokejová a fotbalová utkání naší reprezentace. Mnozí návštěvníci Prahy, ale převážně cizinci se neostýchali a využili možnosti zasportovat si převážně s vozíčkáři v historickém centru Prahy.

V budově radnice se konala tisková konference, včetně přivítání primátorkou hlavního města Prahy Adrianou Krnáčovou, která sem pozvala vedoucí výprav jednotlivých zemí, zástupce rozhodčích i prezidenta IWAS.

Od čtyř odpoledne pak vypukl slavnostní zahajovací ceremoniál dlouhým průvodem jednotlivých týmů, které se představily všem návštěvníkům Staré Prahy přímo na „Staromáku“ a zaplnili celé náměstí. Z podia si sportovci vyslechli zdravice presidenta IWAS, ředitelky pořadatelského Nadačního fondu Emil i primátorky Prahy. Následovalo oficiální zahájení her a od pěti se z podia linula řízná roková hudba populární kapely The Tap Tap.

Text a foto: Alex. M. Videmannová

Další informace naleznete na:
http://vozickar.com/praha-privita-svetove-hry-telesne-handicapovane-mladeze/
www.prague2016.com; https://www.facebook.com/prague2016

102_almavi©_IWAS-World Games (1) 102_almavi©_IWAS-World Games (2)

 

 

 

 

102_almavi©_IWAS-World Games (3) 102_almavi©_IWAS-World Games (4)

 

 

 

 

 

 

 

102_almavi©_IWAS-World Games (6) 102_almavi©_IWAS-World Games (8)

 

 

 

 

102_almavi©_IWAS-World Games (9)

Share

Komentáře

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Povinná pole jsou označena *

*

CAPTCHA


*