Stříbro pro Patrika Jahodu ze svěťáku v Holandsku

2.7.2017

Holandský Emmen přivítal v pátek startovní pole handicapovaných cyklistů. První soutěžní den byla na programu časovka jednotlivců. Třetí a zároveň i závěrečný podnik SP v cyklistice handicapovaných přivítalo i naše závodníky. V první světové pětce celkového pořadí Světového poháru 2017, ve svých kategoriích, figurují hned tři čeští reprezentanti: handbiker Patrik Jahoda (kategorie H1), Ivo Koblasa (C2) a zkušený Jiří Ježek (C4).
1772_Jahoda-casovka

Nejlépe se dařilo handbikerovi Patriku Jahodovi, který vybojoval druhou příčku hned za finským závodníkem Polvim. Průběh závodu byl však velmi napínavý. Patrikův čas na prvním mezičase vůbec nenasvědčoval tomu, že bude jeho nositel na stupních vítězů, protože ukázal až průběžné šesté místo. Patrik se tím však nenechal vyvést z míry, postupně zvyšoval tempo a v cíli byl jeho čas druhý nejrychlejší. Třetí skončil Švýcar Früh.

Skvělý závod jel i nestárnoucí Jiří Ježek, který sice skončil na nepopulárním čtvrtém místě, ale jen pouhých 8 vteřin od třetí příčky, na které skončil Španěl Neira. Druhý byl slovenský závodník Kuril a vítězství pro sebe vybojoval Rus Pudov.

Ivo Koblasa v kategorii C2 obsadil výsledné šesté místo, ze kterého byl mladý závodník hodně zklamaný. Vylepšit reputaci si bude určitě chtít v nedělním silničním závodě. Miroslav Šulc v kategorii H4 skončil na dvanácté příčce.

V sobotu a v neděli jsou na programu silniční závody jednotlivých kategorií.

Výsledky časovky naleznete ZDE

Zdroj: http://www.caths.cz

Share

Komentáře

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Povinná pole jsou označena *

*

CAPTCHA


*