Stříbro pro Bínu z otevřeného Mistrovství Belgie

9.11.2015

Ukončení Evropské části sezóny, poslední část série Středoevropského poháru, a Otevřené Mistrovství Belgie – to vše je R.Y.C.B. Antwerp City Cup. Osobně musím Královskému Belgickému klubu poděkovat, že mi umožnil téměř týdenní přípravu, která byla zároveň i mým posledním tréningem před odletem na kvalifikaci do Ria v australském Melbourne.
177_Antwerp-jachting

Přívětivý klub přilákal evropskou elitu lodní třídy 2.4 mR . Britská výprava byla vedena Megan Pascoe, která patří do světové hendicapované top 6 již 9 let a Ianem Stowem – Mistrem Spojeného Království pro rok 2015.
Nizozemská výprava přivezla kompletní medailovou sestavu ze svého národního šampionátu, posílenou Jana ten Hoeva – Mistra Evropy lodní třídy O Jola.
Německou ekvipu vedl Eberhard Bieberitz – Mistr Světa Finn Masters.
Českou republiku  reprezentovala má maličkost,  posílená Sašou Sadílkem.
Zkrátka a dobře – 21 lodí, 5 národů, 6 hendicapovaných  lodí. . A asi nejsilnější sestava v historii Belgického šampionátu.

Galgenweel přichystalo komplikované podmínky, kde se v průběhu 4 dní odjelo 7 rozjížděk, vše v proměnlivém větru o síle 2-8 uzlů. V slabším větru bezkonkurenčně poli kralovala Megan Pascoe, když přifouklo, výrazně jsem zrychlil. V konečném součtu se tři rozjížďky stali Meganinou kořistí, ve třech rozjížďkách jsem zvítězil já, jedna vítězná rozjížďka patří Eberhardu Bieberitzovi.
V konečném počítání jsem Megan podlehl o celý jeden bod.
Tréningový plán nese na posledních regatách své ovoce, čímž děkuji mému týmu i Andre Rademakerovy za výdrž i jachtařské know how.  Také prosím –  držte nám palce i v Melbourne.

Celkové výsledky:
1.    Megan Pascoe(GBR)
2.    Daniel Bína(CZE)
3.    Jan ten Hoeve(NED)
…..
15. Alex Sadílek(CZE)

Pořadí hendicapovaných:
1.    Megan Pascoe(GBR)
2.    Daniel Bína(CZE)
3.    Detlef Muller-Boling(GER)
4.    Alex Sadílek(CZE)

PS. pokud máte zájem, kompletní výsledky jsou zde:
http://rycb.be/PDF-formulieren/RYCB-ACC-2015_RESULTS-final.pdf

Daniel Bína

(alex)

Share

Komentáře

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Povinná pole jsou označena *

*

CAPTCHA


*