Středoevropská liga ve stolním tenise vozíčkářů

5.3.2015

Poslední únorový víkend se v Hodoníně konal další ročník středoevropské ligy ve stolním tenise vozíčkářů. K tradičním účastníkům z Čech a Slovenska se přidali i kvalitní hráči z Polska a Rakouska.

40_stolní tenis

Páteční zápolení zahájily soutěže družstev. Vzhledem k novým pravidlům IPTTC si tenisté vyzkoušeli nový systém. Každý zápas začal čtyrhrou, poté následovaly dvě dvouhry. Bez prohry prošla turnajem slovenská dvojice Jan Riapoš a Andrej Meszároš. Velmi dobrý výkon potvrzený stříbrem podali brněnští Zmrzlý s Kadlíkem, třetí místo se dvěma prohrami si odvezli Jiří Suchánek a Vláďa Tláskal.

Některé zápasy se velmi protahovaly a rozehranou soutěž museli organizátoři v půl deváté večer ukončit a dohrát až v sobotu brzo ráno. Páteční večer tradičně patří přípravě a losování sobotní soutěže jednotlivců.

V sobotu ráno od devíti hodin se nejdříve musely dohrát dva zápasy družstev. Od deseti hodin již mohla začít soutěž jednotlivců, na kterou dorazila i jedna z nestárnoucích stálic vozíčkářského stolního tenisu Egon Kramminger z Rakouska. Celkem 23 přihlášených hráčů bylo nalosováno do čtyř skupin, z nichž vždy tři nejlepší postoupili do KO pavouka o umístění. Zbylí hráči na čtvrtém až šestém si zahráli ještě pavouka útěchy. Všichni nasazení hráči Nalepka a Lis z Polska, Kramminger a Slovák Riapoš postoupili ze skupin bez problémů přímo do čtvrtfinále. Ostatní postupující museli napřed zabojovat v osmifinále. V českém souboji “čtyřkařů“ Žáka s Mrázkem tahal za kratší konec pražský Mrázek. Více zkušeností v souboji mládí uplatnil Petr Svatoš s Borisem Trávníčkem. V dalších zápasech se štěstí přiklonilo v pátém setu na stranu hostí a to znamenalo konec pro Karla Zmrzlého z Brna a jednoho z favoritů Jiřího Suchánka z Liberce.
Čtvrtfinále bylo již velmi dramatické a většina zápasů se hrála na pět setů. O největší překvapení se postaral Honza Mrázek vítězstvím nad jedním z favoritů Lisem z Polska. V semifinále však na Krammingera nenašel žádnou zbraň a ani souboj o třetí místo ho nezastihl v dobrém psychickém rozpoložení. Do finále se tak probojovali dva nejvýše nasazení Kramminger a Nálepka. Oba těžili celý zápas z velmi kvalitního podání. Žádné dlouhé výměny se bohužel nekonali. V pátém setu Nálepka začal lépe přijímat a set i zápas získal ve svůj prospěch. Třetí místo si na Slovensko odvezl Andrej Meszároš.

Tradiční hodonínský turnaj však není pouze o sportu, ale i o kultuře. Mezinárodní kontingent v počtu asi 20 lidí vyrazil směrem do centra do hospody U rebela, kde měli zamluveno 8 míst.  Naštěstí vozíčkáři jsou velmi skladní a i přes zoufalé pohledy všech přítomných v momentě našeho příjezdu se krásně na vyhrazené místo poskládali. Pak už mohla začít zábava. Již známá a oblíbená kapela SAVANA & RADOST předvedla skvělé vystoupení. K mikrofonu se dostal i Jirka Suchánek, jeho „Hrobař“ způsobil v restauraci nefalšované šílenství. Jedna z fanatických fanyneka si chtěla Jiřího osedlat přímo na parketě. Stolní tenisté předvedli stejně jako kapela skvělý výkon a v hospodě s výstižným jménem U Rebela na ně budou vzpomínat se slzou v oku.

Velký dík opět patří hodonínskému oddílu stolního tenisu,  v čele s panem Brhelem, kteří vytvořili skvělé hrací podmínky všem zúčastněným ve svojí herně.

Informace o stolním tenise vozíčkářů naleznete na http://www.stpara.cz/

(alex)

 

Share

Komentáře

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Povinná pole jsou označena *

*

CAPTCHA


*