Středisko České Budějovice KONTAKTU bB zve do svých řad nové plavce

16.2.2010

Jedno z nejmladších středisek KONTAKTU bB nabízí osobám se zdravotním postižením možnost výuky plavání originální metodou založenou na individuálním přístupu k plavci.

Českobudějovické středisko patří mezi nejmladší a prozatím nejmenší střediska KONTAKTU bB. Jeho starší a větší sourozenci působí v Praze, Brně a Karlových Varech. Celkem je v těchto střediscích zapojeno ročně okolo 300 osob s tělesným postižením.

KONTAKT bB byl založen v roce 1998 Janem Nevrklou a Martinem Kovářem, kteří společně vypracovali originální metodiku výuky plavání, založenou na individuálním přístupu k plavci. Díky ní mohla zažít svobodný pohyb ve vodě již tisícovka plavců, a to buď ve střediscích sdružení nebo na dalších osmi místech v republice, kde působí proškolení instruktoři pod hlavičkou jiných organizací. Hlavní činností sdružení je tedy výuka plavání, na ni navazuje pořádání pobytových akcí a organizace plaveckých závodů.

V Českých Budějovicích působí KONTAKT bB již od roku 2001, teprve v letošním roce se však středisko dočkalo pracovníka na plný úvazek, a to díky návratu původně vedoucího střediska Praha, Jana Janouška, do rodného kraje. „Rád bych pozval tělesně postižené všech věkových kategorií na bazén provozovaný relaxačním centrem Faktory Pro v obchodním centru IGY. Zde v současné době čtyřikrát týdně plave dvacet tři plavců na hodinových nebo půlhodinových lekcích dle vlastní volby,“ zve další zájemce o plavání Jan Janoušek, který ve sdružení zastává také funkci koordinátora oblasti Sport. „A jestliže se budou chtít noví zájemci podívat, čeho mohou dosáhnout za rok či dva pilné výuky, mohu je přizvat na závod POHÁREK 2010, první závod letošního Českého poháru, na který s českobudějovickou výpravou vyrazíme 27. března do Sokolova,“ dodává.

Stálou bezbariérovou kancelář středisko provozuje také díky podpoře Statutárního města České Budějovice na adrese Vodní 561/8a v blízkosti centra města. Pokud hledáte vhodnou pohybovou aktivitu, ať už z potřeby rehabilitace, náplně volného času nebo uspokojení sportovních ambicí, zavolejte na telefonní číslo 724 338 231 nebo napište na e-mail janousek@kontaktbb.cz.

Marta Vojáčková, www.kontaktbb.cz

Foto: Vít Franta

Share

Komentáře

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Povinná pole jsou označena *

*

CAPTCHA


*