SIMULANTE BANDE ve víru tance

23.3.2012

Tanečníci skupiny VerTeDance připravují v těchto dnech zajímavý projekt, který vyvrcholí představením v pražském divadle Archa. Na premiéře 29. dubna uvidí diváci na pódiu tanečníky na vozíku v inscenaci s lehce provokativním názvem SIMULANTE BANDE. Pro taneční skupinu, která funguje už od roku 2004 a vystupuje po celém světě, to je zcela výjimečný projekt.

V inscenaci SIMULANTE BANDE hledají VerTeDance neotřelé možnosti pohybového vyjádření ze spolupráce zdravého a fyzicky handicapovaného člověka. Choreografky Veronika Kotlíková a Tereza Ondrová si kladou za cíl předestřít alespoň malou část nečekaně široké škály problémů, se kterými se handicapovaní lidé den co den potýkají ve snaze žít „normálně“. Své výjimečné životní zkušenosti nemusí hrát, skutečně je totiž žijí. Choreografky Veronika Kotlíková a Tereza Ondrová si kladou za cíl tyto prožitky v kondenzované leč humorné formě přenést na divadelní scénu, vytvořit působivé autentické dílo, které by diváka uchvátilo nejen po obsahové, ale i po estetické stránce a nabídnout tak jiné perspektivy pohledu na význam pojmu handicap.

Pro představení vznikl i vůbec první taneční vozík, který je kromě vyšší stability rovněž lehčí a lépe otáčivý. V neposlední řadě se jedná o zajímavý estetický prvek, který choreografky při vzniku vizuální podoby inscenace náležitě využily. Autorskou hudbu k představení vytvořila skupina DVA, která s  VerTeDance spolupracovala již na inscenaci Emigrantes. Po premiérovém uvedení bude následovat debata s tvůrci a účinkujícími.

Kdy, kde, co?

VerTeDance a Divadlo Archa: SIMULANTE BANDE

Premiéra: 29. dubna 2012, 20.00, Divadlo Archa, Na Poříčí 26, Praha 1

Repríza: 5. června 2012, 20.00

Motto představení:

Žijí tu s námi, ale my se občas tváříme, jako by byli neviditelní. Jindy na ně zas civíme, jako by spadli z kosmu. Trochu je obdivujeme, trochu se jich bojíme, často je litujeme. Skoro nic o nich nevíme.

Jejich kroky jsou mnohdy jiné. Často nezapadají do všeobecné iluze o podobě krásy. Vedou ale ke stejnému cíli jako ty naše, krásné. Prožít plnohodnotný život se vším všudy.

Proč je stále vyčleňujeme z našeho kruhu? Proč jsme tu stále „my“ a „oni“? Jejich přijetím můžeme všichni jen získat. Získat tolik, že si to možná ani nedovedeme představit. Pojďme si to společně představovat, i „jen na chvíli“ se počítá!

(upravila ata)

Share

Komentáře

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Povinná pole jsou označena *

*

CAPTCHA


*