S Ligou a Nadací ČEZ proti bariérám

20.4.2017

Liga vozíčkářů je neziskovou organizací, která se již 27 let snaží, aby hendikepovaní lidé mohli žít podle svých vlastních představ. Ať už se jedná o osoby s vrozeným postižením nebo ty, které jej získají během života vlivem stáří, nemoci či úrazu. Těm všem se organizace spolu se svými partnery snaží zajistit plnohodnotný život a začlenit je do běžné společnosti. A to se daří, i díky podpoře Nadace ČEZ. Nadace ČEZ poskytla naší organizaci grant v celkové hodnotě 245 000,- Kč, díky kterému jsme mohli realizovat projekt S Ligou proti bariérám a pokračovat tak v našem poslání.

Nadaci ČEZ velmi děkujeme za projevenou podporu, díky níž mohl pětiletý chlapec, který má dětskou mozkovou obrnu, absolvovat léčebně-rehabilitační pobyt. Prostřednictvím absolvování několika cvičení se chlapci zlepšil stoj i samotná chůze (a to dokonce do schodů i ze schodů). V rehabilitačním bazénu se naučil potápět a plavat téměř sám. Pobyt měl na chlapce velmi pozitivní vliv nejen po fyzické stránce, ale také po stránce psychické, neboť chlapec se teď může daleko lépe zařadit mezi své vrstevníky ve školce a posílit tak své sebevědomí.

Nadace ČEZ také umožnila našim pracovníkům poskytovat podporu hendikepovaným osobám, které řeší nebo chtějí řešit architektonické bariéry v jejich obydlí. Klienti tak mohou řešit svoje dotazy týkající se architektonických bariér, předpisů, kompetencí jednotlivých úřadů v této oblasti, návrhu a instalace ramp, vhodných vchodů, toalet, výtahů, schodišťových plošin či chodníku před domem.

 

Díky příspěvku Nadace ČEZ je život s postižením jednodušší. Děkujeme!

 

unnamed (2)

Share

Komentáře

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Povinná pole jsou označena *

*

CAPTCHA


*