Rugby against War – Players Cup 2014

6.3.2014

10a_Player Cup 2014První český turnaj pro hráče – Players Cup, s podtitulem Rugby against War, byl o víkendu 1. – 2.  3. 2014 odehrán na pražském Hagiboru. Takový turnaj je vždy přípravnou akcí pro nominaci reprezentace. Většinou ji vydává reprezentační trenér Jakub Vinš na základě přípravných turnajů v cizině, ale tento turnaj se konal na domácí půdě.  Reprezentace se schází dle potřeby, minimálně však jedenkrát za měsíc na soustředění či mistrovské akci. Reprezentace ČR je sestavována každou sezónu dle aktuálních výkonností.
V hale TJ Bohemians se sešlo dvacet hráčů, kteří byli losem přiřazeni do jednotlivých týmů :
Bílých (White), Žlutých (Yellow), Červených(Red) a Černých(Black). Losování proběhlo ve středu po tréninku Prague Robots a skupiny losoval reprezentační trenér za dohledu hlavního rozhodčího ČRSV Tomáše Drábka.

Šťastná ruka trenéra Vinše vylosovala do týmu White skoro celý základ ligových The Gunners a do týmu Yellow nejlepší hráče Sitting Eagles navíc posílené o nejlepšího hráče ligových Lions Ostrava. Jaké bylo tedy složení týmů:
White team: Jaroslav Filsák, Jiří Dvořák, Josef Brůžek, Petr Miškovský, Jiří Pleško
Black team: Jan Povýšil, Josef Slabý, Marek Váša, Tomáš Moravik, David Lukeš
Yellow team: Jan Ploužek, Filip Vartoň, Petr Stiller, Filip Hladík, Petr Oppenauer
Red team: Milop Bouška, Martin Karel, Josef Gruszewski, Jakub Režný, Valter Rönisch

Výsledky jednotlivých zápasů:
Sobota 1. 3. 2014
Black : White – 29:54
Bílý tým začal hned v úvodu ztrácet díky mnoha chybám. Síla bílých se ukázala již v první části hry a konečný výsledek naznačil jasnou převahu Bílých.

Yellow : Red – 60:11
Stejně jako v prvním zápase, byl i tento zápas exhibicí jednoho týmu. Síla žlutých se ukázala od samotného začátku, kdy se červeným podařilo skórovat až za stavu 0:10.

Black : Yellow – 15:66

Černí si ani v tomto zápase reputaci nenapravili. Žlutí hráli s přehledem a zaslouženě vyhráli rozdílem třídy.

Red : White – 30:41

Překvapivě vyrovnaný zápas, který byl asi tím nejhezčím z celého dne. Červení hráli s maximálním nasazením. Zejména je nutné pochválit hru Jakuba Režného, který jako nováček podával slibný výkon a je ve své hře stále lepší.

Neděle 2. 3. 2014
Yellow : White – 44:35
Tento zápas byl předzvěstí finálového zápasu. Týmy Bílých a Černých si zde nanečisto zkusili, jak bude chutnat  finále. Žlutí nakonec dokázali uhlídat nejlepšího hráče současného ragby vozíčkářů u nás – Jaroslava Filsáka a tím se jim podařilo hru zlomit ve svůj prospěch.

10b_Player Cup 2014-1-Jakub Režný 10c_Player Cup 2014-2

Zápas o bronz
Red : Black – 42:43
Neděle přinášela samé zajímavé a vyrovnané zápasy. Černí měli dobrý začátek zápasu, ale po sérii nevynucených chyb, zejména špatných rozehrávek prohrávali v polovině zápasu o sedm branek. Srovnat hru se Černým povedlo až v závěru zápasu, kdy k jejich smůle půl minuty před koncem ztratili míč. Červení rozehráli hru a dlouhým pasem chtěli přesunout hru na útočnou polovinu, kde dobře presoval hráče Jan Povýšil a vybojoval míč zpět pro Černé. Po kostrbaté rozehrávce skóroval posledním gólem zápasu Marek Váša a Černí se mohli radovat z konečného třetího místa.

Finále
Yellow : White – 44:43
Stejně infarktový závěr jako o místo třetí mělo i finále. Celá hra odpovídala ragby nejvyšší úrovně, s minimem faulů, kdy se dává branka za brankou, rychlé a pohledné akce a spousty nárazů. Bílí měli slabší nástup do třetí části hry, kdy ztratili dva míče. Ve čtvrté čtvrtině již hráli zodpovědněji (čtvrtka skončila 9:9) a podařilo se jim srovnat pár vteřin před koncem. Vypadalo to, že se bude prodlužovat, ale Petr Oppenauer skóroval dvě vteřiny před koncem zápas a z výhry se tak mohli radovat žlutí.

Zdroj: www.crsv.cz

Share

Komentáře

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Povinná pole jsou označena *

*

CAPTCHA


*