Rio – 4. den: Český dráhový team sprint pátý!

12.9.2016

V neděli se do bojů v Riu za naše barvy postavil tým dráhových cyklistů, který obsadil výborné páté místo v absolutní světové konkurenci. Bohužel stolnímu tenistovi Jiřímu Suchánkovi se nepodařilo zlomit úřadujícího Mistra světa Fabiena Lamiraulta a zajistit si tak postup do finále s jistou medaili.

140_ctvrty-den-tymCyklistika
Družstvo ve složení Ivo Koblasa, Tomáš Kajnar a Jiří Bouška předvedlo svůj nejlepší výsledek od olympijských her v Londýně a český Team sprint se tak znovu zařadil mezi elitní skupinu pěti nejlepších týmů světa. Předvedli tak svůj nejlepší výsledek od Her v Londýně a zařadili se mezi elitní skupinu pěti nejlepších týmů světa. Závod vyhráli Britové v novém světovém rekordu.

Stolní tenis
V sobotním čtvrtfinále porazil vozíčkář Suchánek předsedu Slovenského paralympijského výboru Jána Riapoše 3:2, přestože už prohrával 0:2 na sety. „Když jsem na jiných turnajích vypadl brzy, vždycky mě to mrzelo, že si nemohu vychutnat atmosféru déle. Takže tady si maximálně užívám, že jsem to pro změnu já, na koho se ostatní chodí dívat. A podpora z hlediště byla dnes skutečně znát,“ uvedl Suchánek. Suchánek přiznal, že se v minulosti od prezidenta slovenského paralympijského výboru učil: „Hodně jsem ho sledoval, byl to pro mě top hráč a je stále. Statistika, zkušenosti i herní projev  pro něj mluvila jasně. Jiří rovněž prozradil, že měl nervy prakticky už od probuzení. Navíc také vnímal svojí zodpovědnost, z českých reprezentantů totiž zůstal ve dvouhře jediný. Ivan Karabec ani Daniel Horut ze svých skupin do další fáze turnaje nepostoupili. O to více se radoval po těsníé výhře nad takovým borcem a postupem do bojů o medaile.
V semifinále však Jiří bohužel prohrál s Fabienem Lamiraultem z Francie 1:3 na sety. Přesto je třeba Jirku moc pochválit, neboť především ve třetím setu podal neuvěřitelně bojovný výkon a zvítězil 14:12. Bohužel čtvrtý set se mu vůbec nedařilo a tak přenechal postup o zlatou medaili francouzskému hráči.
138_suchanek3„Asi mne zmohla nervozita. Nějak jsem se nemohl dostat ke své natrénované hře a nedařilo se mi reagovat především na Fabienovo podání. Také druh potahu jeho rakety mi nevyhovuje. Jeho hra je prostě nečitatelná.“
Držme Jiřímu palce, ať se mu povede vybojovat bronzovou medaili v utkání z dalším Francouzem Stephanem Molliensem, který se začne 13. 9. v 16 hodin brazilského času.

140_anezka-vendulaPlavání
Z českých sportovců byly v akci i plavkyně Vendula Dušková a Anežka Floriánková, v závodě na 100 metrů volným způsobem v kategorii S8 ale nepostoupily z rozplaveb. V závěrečném pořadí skončila Dušková dvanáctá, Floriánková třináctá. Děvčata měla stovku volný způsob jako doplňkovou disciplínu. Vendy po dvou úspěšných startech, ve kterých se probojovala do finále už jen tak pro

radost a Anežka na rozjezd před stovkou znak. Vendulce se povedlo i přes nastupující únavu vylepšit osobní rekord a Anežka si poprvé vyzkoušela, jaké to je, plavat v Olympijském bazénu před zraky osmi tisíc fanoušku kteří povzbuzují kolegyni na vedlejší dráze. Zítřek budeme věnovat dolaďování posledních detailů, aby se holky mohly vytáhnout i v další stovce (tentokrát znakové), která je čeká pozítří.

Lukostřelba
Dvojice Markéta Sidková a Václav Košťál neuspěla. Z předposledního místa sice prošli do osmifinále v soutěži týmového mixu v reflexním luku, ale mezi nejlepšími šestnácti týmy o postup bojovali s pozdějšími paralympijskými vítězi z Číny, s nimiž v boji o postup prohráli jasně 0:6.

(alex)
Zdroj a foto:
http://www.paralympic.cz/
http://www.kontaktbb.cz/rio-2016
http://www.caths.cz

Share

Komentáře

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Povinná pole jsou označena *

*

CAPTCHA


*