Půjčovna kompenzačních pomůcek v Nové Pace nabízí komplexní služby

19.7.2017

PŮJČOVNA KOMPENZAČNÍCH POMŮCEK A PORADENSTVÍ PRO DOMÁCÍ PÉČI O SENIORY A ZDRAVOTNĚ POSTIŽENÉ

Pečujete doma o své nemocné rodiče? Ubývají Vám s věkem síly a hůř se pohybujete? Vrátili jste se Vy nebo člen Vaší rodiny z nemocnice a potřebujete v rámci rekonvalescence pomoc a podporu? Pokud ano, pomohou Vám kompenzační pomůcky, laicky řečeno vozíky, chodítka, berle, polohovací lůžka, nástavce na WC, zvedáky a jiné. Pokud zjistíte, že konkrétní pomůcku potřebujete, můžete se obrátit na naši půjčovnu kompenzačních pomůcek, která má ve své nabídce více než 150 pomůcek.

Půjčovna je Vám k dispozici od pondělí do pátku vždy od 7:00 do 15:30 na adrese Opolského 148 v Nové Pace. Půjčovnu najdete v areálu bývalého kláštera v nově rekonstruované budově Centrum bez bariér. Můžete přijít kdykoliv v uvedeném čase nebo si sjednat schůzku na telefonu 724 994 024 nebo e-mailu pomucky@zbb.cz

Pracovnice půjčovny Vám poradí, jaká pomůcka je pro Vás nejvhodnější, její použití si můžete u nás i vyzkoušet a vybranou pomůcku Vám můžeme dovézt a nainstalovat na místo, které si určíte.

Cena za půjčení pomůcky je stanovena ve zvláštním ceníku, který naleznete na našich webových stránkách http://zbb.cz/cenik-kompenzacnich-pomucek . Ceny jsou velice příznivé, pohybují se od 5 do 30,-Kč za pomůcku na den, v závislosti na typu pomůcky. Ceny jsou stanoveny tak, aby zapůjčení pomůcky bylo skutečně dostupné pro každého a pomohlo vyřešit náročnou situaci, kterou domácí péče bezesporu je.

Pomůcku si u nás můžete půjčit i tzv. na zkoušku, v případě, že zvažuje pořízení vlastní pomůcky.

S celým procesem vyřizování žádosti o pomůcku a příspěvek na její pořízení Vám rovněž pomůžeme v půjčovně kompenzačních pomůcek a pracovnice odborného sociálního poradenství Vám pomůže vyřešit i další záležitosti, spojené s domácí péčí (nároky na dávky státní sociální podpory a příspěvky související s invaliditou, bezbariérové úpravy bytů, apod.).

Život bez bariér poskytuje odborné poradenství nejenom pro osoby se zdravotním postižením a seniory, ale také pro ty, kteří o ně pečují – rodinné příslušníky a jiné blízké osoby. Služba je bezplatná a můžete se na nás obrátit telefonicky – 727 952 639 nebo e-mailem – sluzby@zbb.cz a domluvit si schůzku. Můžeme Vás také navštívit u Vás doma (vždy ve středu – 10:00 – 14:00 hod.) nebo nás najdete v Centru bez bariér, Opolského 148 v Nové Pace (areál bývalého kláštera) ve čtvrtek od 7:00 do 15:00.

KP_plakat

 

 

 

Share

Komentáře

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Povinná pole jsou označena *

*

CAPTCHA


*