Přišli, pinkli si a pomohli. Benepink se povedl

17.11.2016

Účastníci u registračního pultu, kurty plné trénujících hráčů, nepovedená podání i krásné smeče. Tak vypadal začátek prvního Benepinku Ligy vozíčkářů, který se konal v Brně v sobotu 5. listopadu.

spolNápad na benefiční turnaj se zrodil přímo u zaměstnanců, kteří sami badminton chodí hrát. Sport, který nás baví, by mohl i pomáhat. To byla hlavní motivace k uspořádání Benepinku,“ vysvětluje zástupkyně ředitelky Hanka Svobodová. Spojení dobročinnosti a sportu oslovilo i Petra Koukala, pod jehož záštitou se celý turnaj konal. Bývalý český reprezentant se bohužel nemohl zúčastnit. Věnoval však věcné ceny a hráčům navíc poslal videopozdrav, ve kterém všem popřál mnoho štěstí.  Kromě dárků od Petra Koukala mohli hráči získat jazykový kurz, sadu kosmetiky nebo poukázky na sportovní zboží. Odměny však nebyly hlavní motivací k účasti. Hráči propotili svá trika především proto, aby pomohli klientům Ligy vozíčkářů.  Výtěžek celé akce, který po zdvojnásobení Nadací Divoké husy činí 71 098 Kč, poputuje na provoz organizace a výcvik asistenčních psů. benepink2
Liga vozíčkářů měla krásně vymyšlený program. Moc se mi líbilo, že tam byli i pejsci a také to, že vybrané peníze šly na dobrou věc. Moc děkuji, že Liga vozíčkářů tuto benefiční akci uspořádala a budu se těšit na příští rok,” popisuje nejmladší účastnice turnaje.
To, že šlo především o zábavu, potvrzují i názvy zúčastněných týmů. Diváci byli svědky souboje Culíků a Fialek. Po nich nastoupili Jazykáři proti týmu Sushi. Své zástupce na kurt vyslala i Liga vozíčkářů. Absolutními vítězi v mužské čtyřhře se stali hráči týmu Nene. Své vítěze měly i ostatní dvě kategorie, tedy ženy a mix.
Konečné umístění však nebylo tak důležité. Hlavní cíl Benepinku totiž bylo spojit dobročinnost se zábavou, a to se povedlo.
Děkujeme všem partnerům, hráčům i divákům, kteří do toho s námi šli, a věříme, že se na kurtech pod badmintonovými sítěmi opět potkáme.
(lb)

dsc01662benepink4

 

Share

Komentáře

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Povinná pole jsou označena *

*

CAPTCHA


*