Přijeďte se seznámit s golfem

11.5.2015

02_handigolf-Urs BucherGolfová akademie pro hendikepované

Česká golfová asociace hendikepovaných – CZDGA pořádá ve spolupráci s CZ Golf dne 16. května 2015 na Driving range Rohanský ostrov Golfovou akademii CZDGA pro hendikepované.
Myšlenkou této akce je představit golf v očích hendikepovaných a široké veřejnosti nejen jako zábavu a terapii, ale jako plnohodnotné sportovní odvětví pro každého a jako opravdový sport „bez bariér“.
Společně s CZDGA podporuje propagaci a intenzivní rozvoj golfu zdravých i hendikepovaných celá řada významných osobností i subjektů. Záštitu nad touto akcí přebral ministr školství, mládeže a tělovýchovy PhDr. Marcel Chládek, MBA a společně s Českou golfovou federací i Klára Spilková, Ondřej Lieser, Marek Nový a Lukáš Tintěra – hráči PGAC a v současné době jedni z nejúspěšnějších českých golfových profesionálů.

68_golf-akceRohansky-ostrov
     Snahou je, aby se tento budoucí paralympijský sport představil co největšímu počtu osob. Na celé akci bude spolupracovat kombinovaný tým cvičitelů Slavíček Golf Academy, profesionálních trenérů PGA Czech, trenérů hendigolfu CZDGA a trenérů CZ Golf. Tento tým odborně povede seznamovací teoretický výklad a praktický trénink. Cvičitelé a trenéři hendigolfu individuálně přizpůsobí tempo, přístup a úroveň tréninku jak potřebám jednotlivců nebo skupin, tak tělesným a zdravotním dispozicím hendikepovaných.

Pro názornou demonstraci hry hendikepovaných a praktické informace budou přítomni reprezentanti ČR v golfu hendikepovaných s různými druhy postižení, včetně hráčů na speciálních golfových vertikalizačních vozících Paragolferech, které umožňují vozíčkářům-paraplegikům plnohodnotný švih ve vzpřímené poloze. Vertikalizační vozíky budou po celou dobu konání akce k dispozici pro všechny návštěvníky. Pro těžce zdravotně postižené účastníky a nejmladší zájemce je zajištěn golfový výukový program SNAG, který bude prezentovaný odborně vyškolenými trenéry. Součástí programu je golfová exhibice profesionálních hráčů.

Během konání akce budou členové CZDGA předávat aktuální informace týkající se případného golfového rozvoje a možného klubového zapojení. Na místě budou k dispozici materiály CZDGA o možnostech intenzivního zařazení do projektu Golf bez bariér, cestou Tréninkových center a Partnerských hřišť hendikepovaných golfistů.

Doplňující technické informace: Velkou část návštěvníků budou tvořit aktivní hendikepovaní sportovci sdružení v ČPV. Jsou sestaveny scénáře pro začínající, pokročilé i výkonnostní návštěvníky. Každý seznamovací blok je doplněn o vložené dovednostní  soutěže. Pro všechny návštěvníky je zajištěno drobné občerstvení.

Maximální počet osob je kalkulován na 500/den, proto je možno rezervovat účast jednotlivců i skupin.

 

Další informace: www.czdga.cz, www.facebook.com/czdga
Pozvánka, podrobnosti a kontakty naleznete ZDE

(alex)

 

Share

Komentáře

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Povinná pole jsou označena *

*

CAPTCHA


*