Přes 120 plavců s hendikepem na XIV. POHÁRKU

1.4.2016

48_pohárek

V sobotu dne 2. dubna 2016 přivítá sokolovský bazén na 120 plavců z 11 sportovních klubů ze Slovenska, Německa a ČR na XIV. POHÁRKU, který je 2. kolem Českého poháru tělesně postižených plavců. Závody pořádá sportovní klub SK KONTAKT KARLOVY VARY z pověření Českého svazu tělesně postižených sportovců a KONTAKTU bB – Plavecké akademie bez bariér.

Na POHÁRKU budou mít nejvíce plavců sportovní kluby Plavecké akademie bez bariér KONTAKTU bB, tedy SK KONTAKT PRAHA, SK KONTAKT BRNO a samozřejmě pořádající SK KONTAKT KARLOVY VARY, který zabezpečují celoroční plavecký program pro cca 260 osob. Většině startujících poskytnou závody prostor pro osobní zlepšení a srovnání s plavci z ČR, Slovenska a Německa.

Závody jsou pro některé plavce posledním ostrým startem před květnovým mistrovstvím Evropy v plavání IPC, které se koná v portugalském Funchalu. Na staru uvidíme i dvě nejžhavější kandidátky startu na paralympiádě v Rio de Janeiru – sedmnáctiletou Vendy Duškovou a třináctiletou Anežku Floriánkovou, které mají splněné kvalifikační limity a ve světovém žebříčku jsou na  10. respektive 16. místě.
48_POH_kolaz

„Před týdnem jsme absolvovali společné soustředění plavců nominovaných na květnové mistrovství Evrop  ve Funchalu. Plavci naplavali velký objem, obě potenciální paralympioničky zvládly porci téměř 50km za týden, což je už dávka srovnatelná s olympijskými reprezentanty. Náš program je pořád hlavně o těch, kteří na repre úroveň nedosáhnou, těch je většina, zatímco paralympijská úroveň je záležitostí pouze úzké špičky. Všichni se těšíme na tradičně skvěle zorganizovaný závod a mimořádnou atmosféru, kterou organizátoři z domácího pořádajícího klubu dokáží vytvořit“„ hodnotí šéftrenér KONTAKTU bB Jan Nevrkla situaci před závodem.

„S tradičním pořadatelským týmem se snažíme zajistit nejen kvalitní průběh závodů, ale i pohodový večer spojený se slavnostním vyhlášením a koncertem,“ dodává předsedkyně pořádajícího SK KONTAKT KARLOVY VARY Štěpánka Řehořková.

Přijďte fandit našim plavcům!

Více informací naleznete ZDE

Sobota 2. 4. 2016
9:15 –  9:25                slavnostní zahájení závodů – Krytý bazén Sokolov
9:30 – 13:00              závody – I. blok
13:00 – 13:45             přestávka
13:45 – 17:00             závody – II. Blok

20:00 – 21:00            slavnostní vyhlášení výsledků – Grandhotel Ambassador Národní Dům
21:00 – 01:00            Flying parties a Fonkienz feat.EMSA

Štěpánka Řehořková
Radka Kučírková

(alex)

Share

Komentáře

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Povinná pole jsou označena *

*

CAPTCHA


*