PRAHA PŘIVÍTÁ SVĚTOVÉ HRY TĚLESNĚ HANDICAPOVANÉ MLÁDEŽE

27.6.2016

Česká republika se stane hostitelem další významné mezinárodní akce: na přelomu června a července se v Praze uskuteční Světové hry tělesně handicapované mládeže, tzn. sportovců ve věku od 14 do 23 let.
Světové Hry mládeže

V české metropoli se představí sportovci z více jak 30 zemí světa v pěti sportovních odvětvích – atletice, plavání, tenise, stolním tenise a šermu. Všechny disciplíny jsou pořádány dle platných paralympijských pravidel a Světové hry v Praze jsou pro zúčastněné sportovce jednou z posledních akcí, na níž můžou splnit limity pro start na paralympijských hrách v Riu de Janeiro 2016.

“Jsem velmi rád, že se dvanáctý ročník těchto her uskuteční v České republice a právě v Praze. Jelikož je letošní rok paralympijský, rádi bychom využili těchto událostí k propagaci sportu handicapovaných jako takového a Praha je pro to ideální. Necelý měsíc před zahájením her již finalizujeme veškerépřípravy. Kromě připravenosti jednotlivých sportovišť, ubytování a zajištění mobility účastníků se nyní zaměřujeme na oslovování dobrovolníků, kterých bude potřeba více jak stovka,“ řekl Pavel Zbožínek, předseda organizačního výboru her.

Světové hry tělesně handicapované mládeže (IWAS U23 World Games) jsou každoročně organizovány pod patronací International Wheelchair & Amputee Sports Federation/IWAS.

Hlavním cílem her je nabídnout mladým handicapovaným sportovcům možnost porovnat si síly v různých paralympijských disciplínách, v případě mnohých zúčastněných se bude jednat o první kontakt se sportovci z jiných zemí a se soutěžením na mezinárodní úrovni.

Organizaci Světových her tělesně handicapované mládeže zajišťuje Nadační fond Emil, nezisková organizace pomáhající sportovat handicapovaným dětem a mladým lidem do 30 let.

Světové hry tělesně handicapované mládeže přinesou kromě sportovních výkonů také bohatý doprovodní program – zahajovací ceremoniál proběhne na Staroměstském náměstí. V jeho rámci se uskuteční koncert kapely The Tap Tap a prezentace sportovních aktivit handicapovaných (handbike trenažéry, basketball na vozíku, golf, florbal, boccia atd.), které si bude moct vyzkoušet veřejnost.

Světové hry handicapované mládeže 2016 – program
Středa 29. červen: zahajovací ceremonial
1. – 2.  červenec: soutěžní den
Sobota 2. červenec: závěrečný ceremonial

Sportovní odvětví: atletika, plavání, tenis, stolní tenis, šerm

Sportoviště:
Stadion mládeže DDM hl. m. Prahy, Na Kotlářce 1, 160 00 Praha
Aquacentrum Šutka, Čimická 848/41, 182 00 Praha 8
Víceúčelové sportoviště ČVUT “Kotlářka“, Na Kotlářce 7, 160 00 Praha 6

Česká reprezentace:
Atletika – muži: Matěj Berdis, Michal Vimer, Karolína Tichá, Martin Adamčík, Lukáš Štěpjak, Martin Císař, ženy: Adela Sekyrová, Tereza Jakschová, Anna Mužíková, Kateřina Nováková, Martin Dvořák, Eliška Novotná, Anna Marcaníková, Anna Luxová, Kateřina Komárková, Rozálie Mošovská
Plavání – muži: Martin Císař, Ivan Nestaval, Adam Simonek, ženy: Kateřina Komárková

Zdroj a více naleznete na:  www.prague2016.com, https://www.facebook.com/prague2016

(alex)

Share

Komentáře

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Povinná pole jsou označena *

*

CAPTCHA


*