Poslední Ježkova časovka: skvělé 6. místo

2.9.2017

V jihoafrickém Pietermaritzburgu se v pátek jely časovky jednotlivců kategorií C a B, kde měla Česká republika dvojnásobné zastoupení díky Jiřímu Ježkovi a Ivu Koblasovi. Pro Ježka to přitom byla poslední časovka v dlouhé a úspěšné kariéře, kterou chce letos ukončit, a bylo to loučení skvělé, když v silné konkurenci obsadil šesté místo.

106_Jiraka Ježek-sp-bilbao-076

Ivo Koblasa nastoupil do časovky dlouhé 23,3 km v dopoledním bloku. Mladý český závodník se během prvních dvou okruhů držel v první pětce, v tom posledním však oproti předchozím okruhům znatelně zpomalil a v cíli byl až sedmý.

Odpoledne nastupoval do poslední časovky na světovém šampionátu Jiří Ježek. Celou časovku jel obdivuhodným strojovým tempem, na jaké jsme u něj byli vždy zvyklí, a na trati dlouhé 31 km se stále držel na předních pozicích.

O tom, že se nejúspěšnější paralympijský cyklista rozloučil se svou parádní disciplínou, v níž slavil několik zlatých paralympijských medailí, skvěle, svědčí výborné šesté místo, které v Pietermaritzburgu vybojoval. Nutno zmínit, že v pátek to byly přesně tři roky od Jirkova hrozného pádu na MS v Greenvill, kdy se doslova podruhé narodil.

„Nemůžu tomu věřit! Je to nádherný výsledek! Loni v Riu jsem byl v časovce devátý, o to víc je tohle šesté místo v absolutní světové konkurenci pro mě krásným rozloučením s disciplínou, která mi přinesla tolik úspěchů! Samozřejmě, že je to loučení trochu emotivní, zvlášť, když dnes slavím své ‚druhé‘ narozeniny… Chci poděkovat všem, kteří mi k tomuhle úžasnému výsledku pomohli!“ říkal dojatě Jiří Ježek po závodě.

Sobotní program šampionátu pokračuje silničním závodem kategorií handbiků a tricyklů, kde má Česká republika opět své zastoupení v podání handbikera Patrika Jahody a tricyklistů Jiřího Hindra a Petra Bergera.

Zdroj: ČATHS

Share

Komentáře

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Povinná pole jsou označena *

*

CAPTCHA


*