Plavecká akademie bez bariér v rámci oblasti ZIP – Zkoušky individuální připravenosti

IX. ročník plaveckých závodů tělesně postižených plavců

Motto: „Není malých plavců – jsou jen malé plavky!“

Krytý bazén Sokolov, sobota 27. 3. 2010

• IX. ročníku plaveckých závodů POHÁREK se zúčastnilo 128plavců z 10 plaveckých klubů

• zahájení závodů se ujali Ing. Jaroslav Rokos, MBA – generální ředitel Sokolovské uhelné a. s. ,

Mgr. Miroslava Kurcová – tajemnice městského úřadu v Sokolově a patron závodu Josef Váňa – šestinásobný vítěz Velké pardubické

• zakladatel KONTAKTU bB a trojnásobný paralympijský vítěz Martin Kovář spolu s patronem závodu Josefem Váňou předali ceny nejlepším plavců

Představení akce:

POHÁREK 2010

IX. ročník plaveckých závodů POHÁREK 2010 a první závod Českého poháru si nenechalo ujít celkem 128 plavců z 10 plaveckých klubů. Většinu účastníků tvořili plavci ze středisek a klubů občanského sdružení KONTAKT bB. Ze zahraniční se již podruhé v historii mítinku představil slovenský tým ŠK ALTIUS a ŠK IAMES. Na závodě, ve kterém se předvedli plavci různého postižení a věku, zaznělo celkem 84 startovních povelů. Zpestřením závodu byl vložený závod určený pro začínající plavce, který se ctí absolvoval i nejmladší závodník akce, kterému bylo pouhých 9 let.

Po nástupu rozhodčích se slavnostního zahájení závodu ujali Mgr. Miroslava Kurcová – tajemnice městského úřadu v Sokolově, Ing. Jaroslav Rokos, MBA – generální ředitel Sokolovské uhelné, a. s. a samozřejmě patron závodu žokej Josef Váňa – šestinásobný vítěz Velké pardubické, který sklidil veliký aplaus. Záštitu nad touto akcí převzali již tradičně primátor města Karlovy Vary Ing. Werner Hauptmann a starosta města Sokolov Ing. Karel Jakobec. Slavnostního vyhlášení, které se konalo v Lázeňském hotelu Thermal, se zúčastnilo na 320 příznivců plavání. Sál praskal ve švech a všichni byli nedočkaví, jak souboj mezi plavci dopadl. Gratulace a ceny předali vítězům Martin Kovář – zakladatel KONTAKTU bB a čtyřnásobný paralympijský vítěz, žokej Josef Váňa, JUDr. Josef Pavel – generální ředitel Spa Hotelu Thermal, Paedr. Vratislav Emler – člen rady karlovarského kraje pro oblast školství, mládeže a tělovýchovy, Mgr. Jana Petříková – náměstkyně primátora města Karlovy Vary, Ing. Zdeněk Berka – 1.místostarosta městského úřadu v Sokolově, Mgr. Jana Wildumetzová – starostka města Horní Slavkov a Jan Eder z Toyota Auto Eder, s. r. o.

V disciplíně dvojboj v kategorii dospělých obhájil své prvenství plavec třídy S2 z SK KONTAKT PRAHA Vojtěch Franěk v disciplínách, za které obdržel 1876 bodů. V kategorii junioři se prvenství ujala mladá zahraniční plavkyně z klubu ŠK IAMES Karina Petrikovičová se zrakovým postižením, která dohmátla v časech, které ji přinesly 1825 bodů. Karlovarský plavec Milan Man se umístil v této kategorii na skvělém druhém místě s 1726 body. Kategorii žactvo ovládla brněnská plavkyně z SK KONTAKT BRNO Michaela Philippi, která si doplavala pro celkový počet 1416 bodů. O pouhé čtyři body tak uteklo prvenství domácí reprezentantce Petře Flekačové, která předvedla vynikající výkon v osobním rekordu stejně jako Vendula Dušková, která svými výkony obsadila třetí místo. I ti nejmenší ve své disciplíně předvedli výborné výkony. S počtem bodů 1106 své prvenství v kategorii nejmladší žactvo obhájil Tadeáš Strašík z SK KONTAKT PRAHA. I Karlovarský tým měl v této kategorii své želízko v ohni. Pro pěkné třetí místo si doplavala mladá plavkyně Nicole Habermannová a svými časy získala 873 bodů. V souboji družstev se SK KONTAKT PRAHA podařilo získat 5922 bodů a tímto počtem si zpečetili prvenství. Těsně za tímto týmem se umístili plavci z domácího SK KONTAKT KARLOVY VARY a na třetí stupínek se postavilo družstvo z SK KONTAKT BRNO. Celkově největší počet bodů za svou disciplínu a zároveň postu nejlepšího výkonu závodu dosáhl Vojta Franěk. Nejlepší ženský výkon předvedla Karina Petrikovičová na znakové stometrové trati, za kterou obdržela 977 bodů.

Po poslední gratulaci nejlepším plavcům mohla začít zábava pod taktovkou kapely Flying Parties, v jejíž čele svým hlasem vyniká a hladí po duši spoluzakladatel KONTAKTU bB Josef Dušek. Raut, který byl plný díky sponzorům a maminkám, se pomalu vytrácel z očí, děti i dospělí tančili a ve vzduchu byl cítit pocit z dobře odplavaných bazénů.

Jsme velice rádi, že se tato akce díky rodinné atmosféře, příjemným vztahům, podporovatelům, sponzorům a dobrovolníkům mohla uskutečnit. Příští ročník POHÁRKU napíše již své desáté pokračování a věříme, že bude stejně vydařený jako letošní devítka.

Monika Violová

PR manažerka akce

KONTAKT bB, středisko Karlovy Vary

zástupce vedoucího střediska

Smetanovy sady 1, 360 01, Karlovy Vary

Tel.: + 420 353 304 268

Mob.: + 420 776 121 936, + 420 724 219 096

e-mail: violova@kontaktbb.cz

www.kontaktbb.cz

tisková zpráva