Plavecká akademie bez bariér si dala před ME na Madeiře XIV. POHÁREK

11.4.2016

54_plavání-2V sobotu dne 2. dubna 2016 přivítal sokolovský bazén 117 plavců z 13 sportovních klubů ze Slovenska, Německa a ČR na XIV. POHÁRKU, který byl 2. kolem Českého poháru tělesně postižených plavců. Závody pořádal sportovní klub SK KONTAKT KARLOVY VARY z pověření Českého svazu tělesně postižených sportovců a KONTAKTU bB – Plavecké akademie bez bariér.

54_plavání-1Závody tradičně zahájil patron závodů žokej Josef Váňa, osminásobný vítěz Velké pardubické, zástupce města Karlovy Vary Michal Riško, náměstek primátora, zástupce Města Sokolov Renata Oulehlová, místostarostka, Miloslav Čermák, náměstek hejtmana Karlovarského kraje, Jan Eder, jednatel Toyota Auto Eder a Erik Klimeš, jednatel společnosti Sokolovská bytová.

Dvě nejžhavější kandidátky startu na paralympiádě v Rio de Janeiru potvrdily, že příprava probíhá dle plánu a sedmnáctiletá Vendy Dušková z pořádajícího SK KONTAKT KARLOVY VARY a třináctiletá Anežka Floriánková z SK KONTAKT PRAHA předvedly kromě jiných vynikajících startů na polohové dvoustovce strhující závod, který byl jedním z vrcholů mítinků.

Na POHÁRKU byly nejpočetnějšími týmy sportovní kluby Plavecké akademie bez bariér KONTAKTU bB, tedy SK KONTAKT PRAHA, SK KONTAKT BRNO, KONTAKT České Budějovice a samozřejmě pořádající SK KONTAKT KARLOVY VARY, které na závod přivezly dohromady rovnou stovku závodníků. Plavci těchto klubů zaplavali celkem 89 osobních rekordů a součet všech osobáků činil 1224,22 vteřin.

Závody byly posledním ostrým startem před květnovým mistrovstvím Evropy v plavání IPC, které se koná v portugalském Funchalu. Na mistrovství Evropy vysílá Český svaz tělesně postižených sportovců Vendulu Duškovou a Anežku Floriánkovou, Dominiku Míčkovou, Tomáše Hlavinku, Vojtěcha Fraňka, Víťu Šaška a Jaroslava Mrkose, pod vedením šéftrenéra a zakladatele KONTAKTU bB Jana Nevrkly v doprovodu trenérů Štěpána Caganě a Jana Drobného. Limity na Evropu má splněno celkem 11 plavců, ale vzhledem k finanční náročnosti akce se zúčastní pouze 7 plavců.

Výsledky našich repre plavců dokládají koncepční přípravu a počet osobních zlepšení ukazuje na kvalitu programu Plavecké akademie bez bariér KONTAKTU bB. Radost mám z výkonů všech od nejmladších plavců až po ty v plaveckém seniorském věku. Výkony Vendy a Anežky snesou velmi přísné mezinárodní měřítko a výbornou připravenost pro ME i pro možnou účast v Riu.“, hodnotí šéftrenér KONTAKTU bB Jan Nevrkla.

Sokolovský bazén praskal ve švech – kromě plavců, trenérů a asistentů závody zajistil 10 členný pořadatelský tým (management závodů, výsledkový servis, ozvučení, akreditace apod.), 15 rozhodčích fungovalo pod vedením vrchních rozhodčích FINA Ondřeje Kočovského a Martina Hansguta a 10 silných mužů, členů Vodní záchranné služby Sokolov, kteří výrazně pomohli hladkému průběhu závodu asistencí plavcům při vstupu do vody na startu a výstupu po dokončení závodních tratí. Kromě plavců tak mají za sebou mimořádný sportovní silový výkon i záchranáři.

Grandhotel Ambassador Národní Dům v Karlových Varech pak přivítal všechny účastníky ve společenských šatech na společné večeři a slavnostním vyhlášení nejlepších výkonů závodů v kategoriích nejmladší žáci, žáci, junioři a dospělí. Nejvyšší bodový součet ve dvojboji zaznamenaly výkonem přesně na bod totožným obě naše kandidátky účasti na paralympiádě Vendy a Anežka a potvrdily tak svoje plavecké pouto.
54_plavání-8 54_plavání-554_plavání-7 54_plavání-654_plavání-4 54_plavání-3

Jak se říká „šaty dělají člověka“, proměna z plavek do šatů byla velmi působivá a všichni jsme si večer pod taktovkou Flying parties a Fonkienz featuring.EMSA pěkně užili“ hodnotí večer Štěpánka Řehořková, předsedkyně SK KONTAKT KARLOVY VARY.

Štěpánka Řehořková a Radka Kučírková

Více informací naleznete na http://www.kontaktbb.cz/xiv-poharek/t1465
Foto na https://www.facebook.com/kontaktbb.cz/

(alex)

 

Share

Komentáře

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Povinná pole jsou označena *

*

CAPTCHA


*