103_cedea1d72fV neděli dne 10. 7. 2016 zahájilo v Plaveckém areálu STARZ ve Strakonicích 60 plavců s postižením první turnus XXIV. Plaveckého léta. V průběhu 3 týdnů se vystřídá na 125 plavců sportovních klubů Plavecké akademie bez bariér KONTAKTU bB. Nejmladším plavcům je sedm let a nejvyzrálejší plavkyni je 69 let. Plavce s lehčím i velmi těžkým handicapem bude ve vodě i na souši podporovat tým trenérů, instruktorů a asistentů pod vedením ředitele a šéftrenéra KONTAKTU bB Jana Nevrkly.[divider] Všichni plavou a cvičí dvakrát denně, plavci na vyšší výkonnostní úrovně trénují ve skupině pojmenované Komety a Hvězdy je tradiční titulování plavců z individuálně vedeného tréninku. Každý den se plavci na plavání ladí cvičením s hudbou a jeho výsledkem je choreografie o sto tanečnících na závěr týdne. Denně plavci prodýchávají tělo při cvičení s jógovými prvky. Celodenní program uzavřou večerní projekce na téma plavecké techniky a pravidel plavání pro plavce i personál. Střed týdne patří tradičnímu táborovému ohni u kmenového totemu spojeného s šamanskými zpěvy a tanci. Týden vrcholí pátečními dopoledními závody XXIV. Strakonice cup – závody známými na celém světě, zvláště pak na Strakonicku. Odpoledne se týmu Hvězd, Komet a personálu střetnout v největším a jediném turnaji para-póla na světě. Během pátečního večera proběhne vyhlášení, poděkování plavcům i personálu, největší světová produkce para tance a s hudbou táborských Flying Parties s Josefem Duškem, dobrým duchem KONTAKTU bB. Na konci druhého týdne doplní hudební produkci karlovarští Fonkienz feat EMSA (Bow Wave).

103_XXIV-Plavecké léto[divider]Mezi 125 plavci se téměř ztratí dvě plavkyně nominované na paralympiádu do Ria – Vendy Dušková (18) a Anežka Floriánková (14), které se ve Strakonicích budou tvrdě připravovat na to, aby, aby se v Riu neztratily. „Bez Strakonic, kde jsme v týmu našich plaveckých kolegů z Prahy, Brna, Karlových Varů a Českých Budějovic, si léto snad ani nedovedeme představit, natož pak přípravu do Ria“ dodávají shodně obě mladé plavkyně Anežka. Obě plavkyně by v Riu mohly při optimální konstelaci usilovat o finále na 400 kraul (Vendy) resp. 100 znak (Anežka).
Trénink bude náročný pro všechny, nejvíc samozřejmě pro obě paralympioničky, které denně naplavou mezi 8 – 10 km. Poskládat všechno dohromady  – plavání, ubytován, jídlo, asistenci, školení personálu, cvičení a hlavně finance – to je každoroční puzzle se sudoku a šachy dohromady. Spojení široké plavecké základny s reprezentační úrovní je cennou devizou, kterou náš program přináší. Účast našich mladých plavkyň na paralympiádě je radostí a satisfakcí pro Martina Kováře, Tomáše Scharfa, Janu Hoffmanovou, Kateřinu Coufalovou a všechny plavce I. generace, kteří svými medailovými úspěchy dělali těmto plavkyním ve vlnách cestu.“ dodává ředitel a šéftrenér Plavecké akademie bez bariér KONTAKU bB Jan Nevrkla.

Více informací naleznete na www.kontaktbb.cz ,   https://www.facebook.com/kontaktbb.cz/ a https://www.youtube.com/user/KONTAKTbB

Plavecké závody známé na celém světě, zvláště pak na Strakonicku se konají vždy v pátek 15., 22. a 29. července 2016 od 9.00 do 11.00 hod.

Tisková zpráva
Radka Kučírková
KONTAKT bB – Plavecká akademie bez bariér z.ú.

(alex)