Petice proti zrušení sociálního příplatku a snížení příspěvku na péči

22.10.2010

Až do 15. listopadu můžete připojit svůj podpis pod petici zaměřenou především proti návrhu na zrušení sociálního příplatku a snížení příspěvku na péči v I. stupni z 2000 na 800 korun. V pětičlenném petičním výboru jsou mj. vozíčkáři Václav Krása, předseda Národní rady osob se zdravotním postižením ČR, a Jana Hrdá, předsedkyně Krajské národní rady osob se zdravotním postižením.

Více informaci v sekci Poradenství.

Share

46 komentářů

 1. Jsem proti proti návrhu na zrušení sociálního příplatku a snížení příspěvku na péči v I. stupni z 2000 na 800 korun. Takto se připojuji k petici.
  František Zouhar

  • kverek josef

   Jsem proti snížení sociálního příplatku na bezmocnost.Kvefrek Josef,Čechtice okr.Benešov u Prahy

  • Vzhledem k tomu, že jsem samoživitelka a starám se o dceru se zdravotním postižením, připojuji se proti snížení sociálního příplatku! Nevím co tím stát zamýšlí, když chce dostat rodiče do stavu zoufalství, protože nebudou z finančních důvodů schopni nadále pečovat o své dítě, které nadevše milují.

 2. Josef Tichý

  Jsem proti návrhu na snížení příspěvku na bezmocnost.

 3. Schindlerová Dagmar

  Je to kruté a nespravedlivé ubírat lidem, kteří mají sotva na přežití. Jsem proti snížování příspěvků na bezmocnost v jakémkoliv stupni.
  Dagmar Schindlerová

 4. Jsem zásadně proti snizování příspěvků na bezmocnost u jakéhokoliv stupně. Podle mě by se mělo spíše přidávat než snižovat, všechno se zdražuje. Kdyby si stát spočítal, kolik by ho to přišlo, kdyby měl o tyto lidi pečovat v ústavní péči, tak by se někomu třeba rozsvítilo…

 5. Jsem též proti snížování příspěvku na bezmocnost v jakémkoliv stupni. Veiková Anežka

 6. Jsem proti snížení příspěvku! A připojuji se k petici.

 7. Jsem proti jakémukoliv snižování příspěvků v sociální oblasti. Připojuji se k petici.

 8. Václav Schovánek

  Jsem proti snížení příspěvku, připojuji se k petici. Václav Schovánek.

 9. Jsem proti snížení příspěvku, připojuji se k petici. Hana Zemanová

 10. Taky se připouji k petici. Jsem proti snížení příspěvku! Marta

 11. Jsem proti zrušení sociálního příplatku pro rodiny s postiženými dětmi.Tyto rodiny se dostanou do neřešitelné finanční situace a nebudou se moct důstojně postarat a pečovat o své postižené děti.Připojuji se k petici.

 12. Jsem proti snižování příspěvku na péči v jakémkoliv stupni !!! Švancarová Kateřina

 13. Jarmila Šťotková

  Je pravda, že někteří lidé sociální příplatky zneužívají. Mělo by se to hlídat. Zároveň je otřesné, že se právě kvůli těmto lidem dostanou rodiny s dítětem se zdravotním postižením do neřešitelné a likvidační situace. Jedno lůžko v ústavu stojí cca 70 000 měsíčně. Je skutečně nutné trestat rodiny za to, že své postižené dítě do ústavu nedají?

 14. Monika Nejezchlebová

  Jsem proti snižování příspěvku na péči … Je to hrozné to může navrhnout jen zdravý člověk ,který nemá žádný problém…

 15. Dvořáková

  Jsem proti snížení sociálního příspěvku a připojuji se k petici. Jaroslava Dvořáková

 16. Miloslava luxová

  Jsem proti snížení příspěvku a připojuji se k petici Miloslava luxová

 17. Votrubová Milada

  Jsem proti snižování socialních příspěvků a připojuji se k petici. Milada Votrubová

 18. Jsem proti snižování cocialních příspěvků a připojuji se k petici Eva Vopatová

 19. připojuji se k petici,nesouhlasím se snižováním příspěvku a myslím si,že arogantní návrh vlády plně vypovídá o ekonomické síle a mravních zásadách našich vládních představitelů a určitě by bylo zajímavé zveřejnit jejich rodinné příjmy i majetky

 20. Nesouhlasím s tím, aby se vždy šetřilo na těch, kteří potřebují peníze nejvíc a jsou v systému ti nejranitelnější.

 21. Jarmila Borkovská

  Připojuji se k petici, co je to za stát, který se neumí postarat o staré, nemocné, bezmocné lidi. Je to hanba!!!!

 22. Koblížek Jiří

  Kdo se o postiženého stará, ví o čem to je. Proto zásadně nesouhlasím se snížením příspěvku na péči v I.stupni.

 23. Miloslav Mikoláě

  Já taky nesouhlasím o sníčení příspěvku,jak můžou snižovat ten nejnižžší stupeň,je to hanba,oni by tuhle práci za tak málo peněz nedělali.Mikoláš

 24. Připojuji se tímto k petici. Nesouhlasím s jakýmkoliv snížení příspěvků na péči, v ústavech by se stát nedoplatil a my tím, že pečujeme bychom si zasloužili alespoň trošku důstojný život. Sami si na své penízky nešáhnout, ať zase vrátí progresivní daň a zruší stropy odvodu na sociální a zdravotní. Tomu se vyhýbají, ale šáhnout těm nejpotřebnějším a nejbezmocnějším na to jejich málo, to se nestydí.

 25. Snižování příspěvků pro tělesně postižené spoluobčany … je ostudou tohoto státu. Lidé, kteří o snížení těchto příspěvků rozhodují, … patrně nemají všech pět pohromadě, … až si dovolím povědět, že jde o blázny!!! Na Slovensku se údajně tyto příspěvky pravidelně valorizují, … ale Česko je opět 100 let za opicema … a navíc těm nejpotřebnějším ještě z těch směšných příspěvků ještě uberou. Snížení příspěvků ( byť by to bylo pouze v I. stupni ) je HUMUS!!!
  Dojde-li ke zkrácení příspěvků na péči pro postižené spoluobčany, pak jsem přesvědčený, že o této záležitosti rozhoduje SBOR MAGORŮ … a vládní, parlamentní a senátní lavice by měli hodně rychle opustit !!!
  Samozřejmě jsem proti krácení těchto příspěvků, … ba právě naopak se přimlouvám ZA JEJICH ZVÝŠENÍ. Pokud by kompetentní zvolení zástupci lidu nevěděli odkud na zvýšení příspěvků vzít, pak ať se – s důvěrou – obrátí ( rozuměj, ať prověří ) na ty, kteří „záhadně“ velmi rychle zbohatli … a své majetky nemají jak důvěryhodně doložit. ( jak je to jednoduché … !!! )

 26. Semelová Kristýna

  Chápu, že Ti, kteří mohou ve sněmovně schválit takový zákon pár korun na sociálních příspěvcích, které už teď jsou směšné nepotřebují a proto si ani nedokáží představit co znamená i tato částka pro rodiny s dětmi, samoživitele i ty, kdo pečují o postižené. Jsou závislí na každé koruně a dostanou se ještě do svízelnější situace. Je to skutečně ostuda státu, že se při úsporách vždycky hledá řešení ubíráním prostředků, těm kteří už teď mají málo. Nakonec kdyby tyto peníze nepotřebovali, tak by je nejspíš nepobírali, ne? Vidím to tak, že v našem státě jsou jen zbohatlíci pro které neexistují žádná pravidla, střední vrstva prakticky neexistuje a obyčejní pracující lidé jsou v podstatě chudina. Na jedné straně se mluví pořád o zvyšování porodnosti a na druhé straně náš soc. systém nic nedělá pro to, aby si normální člověk mohl vůbec dítě dovolit. Sama jsem samoživitelka a vím kolik nervů a úsilí stojí se udržet nad vodou a jak se ten neustálý boj o přežití projevuje na psychice, vztazích apod. Zásadně nesouhlasím s žádným snižováním soc. příplatků ani příspěvků pro postižené. Přijde mi nesmyslné rušit a snižovat něco, co už teď je směšně nízké, nemyslíte ? Co kdyby se začalo ubírat tam, kde něco je a stát přestal rozhazovat peníze za projekty, které nejsou pro lidi důležité.

 27. Michaela Žídková

  Souhlasím s peticí. Žídková Michaela

 28. Není daleko od věci si – a to velmi pozorně – přečíst, jaká pravidla ve zdravotnictví nastolili „Julínkovci“, http://aktualne.centrum.cz/domaci/kauzy/clanek.phtml?id=681992

  … to ten Nečas a ti jeho „poskoci“ ( a jiní kašpárci ) nevidí,
  kde se mohou ušetřit STOVKY MILIÓNŮ ??? ???

 29. Je mi na zvracení z vedení tohoto státu.Měli by si všichni činitelé vyzkoušet tak 10-15 let se starat o postižené dítě (člena rodiny) za daných podmínek bez výhod a peněz jaké mají oni teď.Je to děsně jednoduché sáhnout na ty nejslabší a nejzranitelnější.
  Nesouhlasím a nikdo rozumný kdo se pohybuje kolem postižených nemůže souhlasit se snižováním dávek a pokud se zvyšuje důchod měl by se zvednout i sociál.

 30. Věra Tihelková

  Nesouhlasím s snižování jakéhokoli soc.příspěvku a hlavně ne pro postižené.

 31. Milan Loduha

  Jsem proti snižování socialních příspěvků a připojuji se k petici.Milan Loduha

 32. jsem proti snižování tohoto druhu at si páni politici začnou sami odtrhovat od huby mi už jsme si odtrhovali dost pokaždé to odnesou ti nejchudší co mají dávno prd kdyš vidím ty vypasený kecálky v televizi v těch jejich bavorácích a mercedesech je mi na blití vzal bich s chutí kulomet a celou tu pakáž postřílel nic jinýho si nezaslouží kradou jako straky a ještě se nám smějou do ksichtu at si skusí žít za 8000 čistýho vsadim se že bi jim ty pupky rychle splaskly

 33. petra kneblova

  Připojuji se k petici a vyjadřuji nesouhlas se zrušením sociálního příspěvku.Z manželem pečujeme o dvě postižené dcery a sociální přispěvek je podstatná část našeho příjmu,protože pečovatelský přece slouží na služby,které si asi zřejmě potom nebudeme moct dovolit.Tím pádem na tom budou škodné zase organizace,které odlehčovací služby poskytují…

 34. KRACIK LEOS

  Jsem proty AT si snizi svoje zlodejske platy pani ministri a poslanci na zakladni minimum a ukazou co umi vic si ani nezaslouzi vižirkove

 35. Dobrý večer,
  přirozeně,že za dané 4 úkony,lépe řečeno plná pomoc v těchto úkonech a určitě to jsou ty 4 úkony,které komise neurčí jen tak od stolu,což se také může stávat,což je ale právě pro pár takových případů pohlíženo negativně na všechny těl.postižené a vrchnosti to vyhovuje,ale přiznávájí to komise po důkladném hodnocení,tak je nejen těch 800 kč málo,ale po r.2015 této postižené osobě bude přidělen invalidní průkaz pouze TP a když víme,co TP obnáší,tak bud ty čtyři úkony leží někde mimo novou hodnotící tabulku s danými 10 body,nebo se sníží hodnocení na 1-2 body pro 1 stupen,takže je o čem diskutovat,ale při reformách p.Drábka a Nečase je veškerá snaha zbytečná a předem hrozí nepochopení a vše,co je jiné,nežli od nich,je to nejhorší,toto si zřejmě myslí,a nejhorší je nečinnost pomoci v těchto iniciativách „Ligou vozičkářů“,která by měla být nejintenzivnější v pomoci pro nás,ale oni se zřejmě nějak těch našich velících bojí a tak nás nechávají na pospas.

 36. Dobrý den, jsem na vozíku a pobírám 800 Kč. Nelíbí se mi, jak tato vláda bere těm nejchudším, těm, co mají menší možnosti si vydělávat. První, komu by měli snížit platy, jsou oni sami. Rozhodně se mi však nelíbí, že je zde napadána Liga vozíčkářů, protože právě ona se pro nás dost angažuje. Připomenu jen např. jejich internetovou poradnu, za kterou žádný z jejích pracovníků není honorován.A cenné informace, které získáváme nikde jinde zdarma neobdržíte…a úřady, které by měly informovat Vám potřebné informace nesdělí.

  • Dobrý den,
   p.Dano,tak v tomto s Vámi rovněž,co se týká „Ligy vozičkářů“ plně sdílím,ale jistý je,že při důkladnějším a plně cíleném poslání,které liga má,tak by ty Drábkonečasoviny právě díky jim byly dnes na jiné úrovní a třeba s větší úsporou,ono je hodně systém zneužívan vlivem nízkých důchodu za třeba i 45 let poctivé práce a proto taky ta jejich úspora nebude v globalu žádná a ti,co to zneuživali a zneužívají,těm to bu,bu,bu neublíží,ba někdy naopak,ono je hodně lidí přesvědčených,že když jsou v důchodu a ten je malý,protože je vše vytunelováno a proto je malý a třeba o 2/3 menší než třeba v jejich strašáku řecku,což když uvážím,že při našem možném přiblížení se řecku by byly u nás důchody tak s bídou 1500kč oproti dnešních řeckých 30-40000kč,tak mi není dobře,ale jinak se právě stáva,že lékař lidem s malým důchodem(což je u nás 80%lidí) předepiše hůlku pro nějakou „banalitu“ a ke kompenzací normální chůze a tím i jeho zvladnutí,tak si myslí,že mají nárok na vše,co system nabízí v soc oblasti a tak pro svou kompenzaci si přes všechny možné kontakty také vše vyřídí a tím ti nejvíc postižení jsou a budou na tom hůř a hůř a ještě násilnou formou,třeba zatím mín u mobility o 3000kč oproti 2011,problemy s hrazením pomůcek,násilným přístupem jejich Skarty, o práci ani nemluvím a.t.d.,takže je co napadat.

 37. také se připojuji vzhledem k tomu že se náš synek narodil s vrozenou vadou ,a je nutné abychom chodily každých pul roku k lékařum tak nám uznaly nejdříve mateřskou do 7 let kterou nám po třech měsících sebraly z duvodu zrušení ,který uš se ze zdravotních duvodu nebude vyplácet a přiznaly nám jen příspěvěk na péči 1.stupen takže nám ze 7600 stryhly na 3000kč .jenže si neuvědomují že já nemužu chodit do práce jelikoš musím celodeně o malého pečovat .s tohoto duvodu se k vám připojuji a pevně věřím že se nám společnými silami povede něco změnit všem vám přeji hodně štěstí

 38. jsem vazne nemocen a i kdyz mam vyssi stupen invalidity (presto toho dost sebrali na ruznych prispevcich!) mam par pratel jez diky handicapu nemají ani na to aby si mohli zjistit pomoc napr.k lekari a nebonakoupit.Nekteri dokonce diky škrtům nemohou ani brát všechny potřebne leky,nebot z toho mala co mají jim nezbyva na nutnou socialni vypomoc.takže se pripojuji k této petici.Vím co je to utrpení z bolesti a nemohoucnosti,ale nepochopení lidí jež rozhodují o nás bez nás je opravdu doslova hyenismus.Sám jsem nucen diky birokratickým vymyslům a novelám doslova být odkázán na cizí osoby a nemam ani možnost dostat se jen tak ven když mi je lepe a venku je hezky.Ríkají ,že „brečíme kvůli penězům“ ? Ale je to spíše o tom,že slzy jsme už dávno vyčerpali ,zůstala jen častá skepse nebot nikdo neví co bude příště.Mohu jist jen chleba s polévkou,ale bariéry sám nepřekonám…

 39. Votočková Evženie

  Všichni vládní činitelé by si měli vypočítat průměr z 24 hodinové péče o postižené dítě,nebo seniora,vyjdou vám korunové,až halířové hodnoty z příspěvků.Ano,je morální povinností se o postižené dítě,nebo rodiče postarat.Státu ušetříte statísícové hodnoty,vaše odměna je za to velkolepá,je vám dovoleno se jít pást.

 40. Hanzlová Jaroslava

  Musím konstatovat, že v dnešní složité době nikoho nepřesvědčím, aby mi za 800,- Kč měsíčně tj. za 26 Kč denně nakoupil, pomohl s úklidem sněhu, doprovodil k lékaři, přinesl léky atd.Za ty 2.000,- Kč už by to bylo pro nějakou nezaměstnanou osobu určitě zajímavější. Protože zdravotní stav starých lidí se měsíc od měsíce zhoršuje a naděje na vyšší příspěvky je minimální, nezbývá než čekat na smrt ve velkém nepohodlí a nedostatku. Zřejmě se všichni domnívají, že si senioři nic lepšího nezaslouží. Zapomínají na to, že i oni sami, budou-li mít to štěstí, zestárnou, a nikdo nemá zaručeno, že bude i bohatým seniorem. Tak jim přejme ten osud, který přisoudili nám.

 41. Připojuji se už k tomu není co dodat….

 42. Ano,připojuji se proti snižování příspěvků jakkoli postiženým lidem,kteří se třeba ani o sebe nedokáží postarat,je to nehoráznost a hienismus,proč je nesníží těm nepřizpůsobivým,kteří nepracují a akorát páchají kriminalitu,těm ať to vezmou !!!!

 43. DOSTÁVAL JSEM PŘÍSPĚVEK NA BEZMOCNOST PRVNÍ STUPEN PAK BYL SNÍŽEN NA 800PODAL JSEM SI ŽÁDOST O DRUHÝ STUPEN ALE KOMISE ROZHODLA ŽE PO MRTVICI NA PŮL TĚLA SE NAJÍM DRUHOU RUKOU A ŽE JSOU LIDÉ NA TOM HŮŘE JEN JEDEN TÝDEN BYCH JIM PŘÁL BÝT NA MÉM MÍSTĚ DÁL K TOMU NENÍ CO PODOTKNOUTKDŽ SI NEUKROJÍM CHLÉB MÁM SI KUPOVAT KRÁJENEJ A JE TOHO MOC DĚKUKU

Komentáře

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Povinná pole jsou označena *

*

CAPTCHA


*