Pavel Děcký na MS ve střelbě pojede!

9.6.2014

32c_pavel_deckyČeský paralympijský výbor (ČPV) vyhověl žádosti střelce Pavla Děckého a podpořil ho v žádosti o udělení divoké karty pro účast na letošním mistrovství světa. Česká republika by tak mohla mít na světovém šampionátu dvojnásobné zastoupení, jistou účast už má Vladimír Marčan (ČATHS), který splnil limit.

„Bohužel na podzim roku 2010 jsem utrpěl vážné poranění kyčle na monoski, rok jsem strávil na lůžku v nemocnici a podrobil se dvaceti operacím. Po návratu z nemocnice v prosinci 2011 jsem se chtěl nějak realizovat, protože jsem zvyklý od osmi let soutěžit, proto jsem se vrátil ke střelbě. Můj fyzický stav a trvalé následky mi nedovolovaly pokračovat v tak náročných sportech jako je handbike či monoski.“ stojí ve vyjádření Pavla Děckého.

Pavel Děcký podle svého prohlášení v roce 2012 absolvoval jen národní střelecké soutěže. „Tímto chci dát na pravou míru tvrzení a důvod, proč jsem se nemohl zúčastnit mezinárodních akcí a proč jsem neměl střeleckou licenci IPC v období 2004 – 2012. V roce 2012 jsem po roční hospitalizaci nebyl schopen cestovat po mezinárodních závodech,“ vysvětluje dále český střelec.

V roce 2013 startoval Pavel Děcký na Světovém poháru v Polsku, Turecku a Anglii, ale splnit limit na mistrovství Evropy se mu bohužel nepodařilo. Kontinentálního šampionátu se nicméně nakonec zúčastnil, ČPV totiž pro něj zažádal o divokou kartu a žádosti bylo vyhověno.
„Kartu jsem dostal, šanci nevyužil. Po desetileté pauze ve střeleckých soutěžích opravdu trpím přemotivovaností a tím jde můj um vniveč. Bohužel v roce 2014 jsem na závodech SP nepotvrdil dobré výsledky z národního mistrovství, v Polsku mi limit utekl o pár bodů,“ lituje Děcký.

32a_pavel_decky32b_pavel_decky32_pavel_decky_01

„Na zahraničních závodech je zatím znát jeho nezkušenost a velký psychický tlak pramenící z nemožnosti účastnit se v minulých letech ve větší míře zahraničních startů,“ napsal k tomu ČSTPS, ale Děcký oponuje. „Na národních soutěžích dosahuji výsledků, které na limit stačí. Stal jsem se mistrem ČR pro rok 2014 v disciplíně Vzduchová pistole. Se svým trenérem pracuji na odstranění bloku, který doslova sabotuje mou tréninkovou píli a nasazení,“ slibuje střelec.

„Výkonné grémium ČPV se na základě žádosti a objektivního vysvětlení, které pan Děcký zaslal prostřednictvím ČSTPS, hlasováním rozhodlo podpořit žádost o vydání divoké karty na MS ve střelbě. Zdůvodnění ČPV se opírá o skutečnosti jím popsané a o podporu rozvoje sportu,“ vysvětluje výkonná předsedkyně ČPV Alena Erlebachová.

Pavel Děcký se sportovní střelbě věnuje od roku 2004, splnil B-limit pro letní paralympiádu v Aténách, ale ten nakonec bohužel nestačil a Pavel Děcký na Hrách nestartoval. Následujících sedm let se bývalý motokrosový závodník věnoval jiným sportům, např. handbiku, kde byl v letech 2005 – 2009 dokonce členem reprezentace ČATHS. Ke sportovní střelbě se vrátil po vážném úraze na monoski v roce 2011.

Zpracováno dle podkladů ČPV
http://www.paralympic.cz
Foto: archiv Pavla Děckého, www.paveldecky.cz

 


Share

Komentáře

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Povinná pole jsou označena *

*

CAPTCHA


*