Paralympionici se ukázali na MČR sporťáků

27.3.2015

Handicapovaní sportovci se mezi těmi zdravými rozhodně neztratí. Tuhle pravdu znovu potvrdili na osmém ročníku RWE KSN Cupu v Rokytnici nad Jizerou, kde startovali jako hosté na mistrovství České republiky sportovních novinářů v obřím slalomu. Miroslav Lidinský, Pavel Bambousek, Lenka Kuncová i Kristýna Křenová zanechali na svahu parádní dojem.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA
„Byla to naprosto úžasná akce se skvělými lidmi, od á do zet, a to jsme ještě museli kvůli pracovním povinnostem odjet už v úterý odpoledne a přišli jsme o after party, která by náš dojem ještě o dost procent vylepšila,“ smál se po závodech Miroslav Lidinský, několikrát oceněný válečný veterán z Afghánistánu, který závodí na lyžích v kategorii stojících mužů. V celkovém pořadí obsadil v Rokytnici šesté místo – i když o umístění šlo až na posledním místě.

Pavel Bambousek se představil na monoski a pro mnohé přítomné to bylo první setkání „naživo“ s tímto způsobem sjezdového lyžování. Na své si na trati přišla také Kristýna Křenová – česká handicapovaná lyžařka – a o tom, že se dá věnovat i více sportům naráz, přesvědčila Lenka Kuncová, jinak úspěšná česká lukostřelkyně na vozíku.

Jako každý rok, i letos měla akce hojnou účast a zúčastnily se jí i české sportovní hvězdy – třeba olympijská vítězka Eva Samková, legendární žokej Josef Váňa, vodní slalomář Vít Přindiš, běžci na lyžích Dušan Kožíšek a Aleš Razým nebo skokan na lyžích Jan Matura.

„Formu mám, ale před třiceti lety jsem býval rychlejší,“ řekl se smíchem dvaašedesátiletý žokej a dostihový trenér Josef Váňa.

V celkovém pořadí zvítězil Filip Trejbal, který také celou trať postavil, někdejší juniorský mistr světa ve slalomu, druhý skončil rychlostní lyžař Radek Čermák. Mezi ženami vyhrála Klára Křížová, dcera olympijské medailistky Olgy Charvátové.

Úspěchy pro Čechy i v Saalbachu

Posledním oficiálním závodem pro handicapované lyžaře v letošní sezoně na mezinárodní scéně bylo otevřené mistrovství Rakouska, na kterém se představili Miroslav Lidinský, Pavel Bambousek, Pavel Dvořák a Tomáš Valíček společně s Tomášem Vaverkou.

V superkombinaci obsadil Miroslav Lidinský deváté a Tomáš Vaverka třinácté místo v kategorii stojících mužů. Zbylí tři čeští lyžaři závod nedokončili. V obřím slalomu byl Lidinský dokonce pátý a Vaverka sedmý, Tomáš Valíček dojel jedenáctý. Mezi sedícími muži skončil Pavel Bambousek sedmý a Pavel Dvořák o jedno místo za ním. Slalom speciál vynesl Lidinskému osmé místo, Bambousek byl ještě o příčku lepší. Ostatní tři Češi závod nedokončili.

„V prvních dvou dnech provázelo závody krásné slunečné počasí. Trať byla připravena velmi dobře, a to zejména na super-G a obří slalom. Národní mistrovství Rakouska bylo přitom velmi kvalitně obsazeno. Startovalo několik účastníků paralympijských her v Soči a MS v Panoramě. Pro české reprezentanty byly závody v Saalbachu poslední šancí zajet lepší FIS body a polepšit si tak v pořadí světového žebříčku,“ popsal Miroslav Lidinský.

Tereza Jelínková – ČPV
Foto: Miroslav Lidinský

(alex)

Share

Komentáře

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Povinná pole jsou označena *

*

CAPTCHA


*