Paralympiádu zakončí britští Coldplay

4.6.2012

Sto dní před začátkem letní paralympiády se objevila neuvěřitelná zpráva. Na jejím závěrečném ceremoniálu zahraje rocková skupina Coldplay! Účast kapely potvrdil předseda organizačního výboru Sebastian Coe, bývalý britský běžec na středních tratích. „Zakončení bude spektakulární,“ prohlásil někdejší atletický reprezentant a zlatý olympijský medailista. „S radostí mohu oznámit, že nám Coldplay pomohou zakončit nejen paralympijské hry, ale také dlouhou, sedmiletou cestu.“ Festival of Flame, jak se zakončení paralympiády v Londýně nazývá, se uskuteční 9. září a předpokládá se, že ho u televizních obrazovek bude sledovat víc než 750 milionů diváků.

Přesvědčivější důkaz, že paralympiáda už není pouhým doplňkem olympijských her, snad ani neexistuje. Coldplay totiž patří k nejslavnějším kapelám současnosti. Skupina se momentálně nachází na severoamerickém turné, kde propaguje novou desku Mylo Xyloto. Na konci května si za ni odnesla hned čtyři ceny z udílení prestižních Billboard Music Awards.

Komplexní informace o londýnské paralympiádě, která začne 29. srpna, lze najít v angličtině na stránkách www.london2012.com./paralympics.

(mp)

Share

Komentáře

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Povinná pole jsou označena *

*

CAPTCHA


*