Na střechy světa bez limitů

16.5.2016

4a16cc844babNa nezapomenutelné dobrodružství mají zaděláno členové studentské expedice No Limits Himalaya 2016, kteří se v létě vydají do nejvyššího pohoří světa. Kromě standardních horských výzev čeká tuto skupinu plzeňských gymnazistů, kteří jsou zapojeni do plnění prestižního mezinárodního programu DofE – Cena vévody z Edinburghu, ještě jedna – pomoct s pohybem ve velehorách i vozíčkáři Janu Krauskopfovi (zaznamenat jste ho mohli např. v charitativním díle pořadu StarDance).

Vozíčkář, který má za sebou už řadu výstupů do hor i jiné bláznivé aktivity, se do drsných končin těší, i když ví, že to nebude jako výlet na Kokořín. Podívat se do Himalájí je jeho velký sen a díky partě mladých lidí ve věku 15 – 18 let se mu snad splní. “Obdivuju je, je to bezvadná parta. Moc se mi líbí jejich chuť zdolávat překážky, to máme společné. Už jsem byl na Dachsteinu, ale tohle bude něco úplně jiného. Budeme na sebe odkázaní tři týdny. Já těm studentům ale od první chvíle věřím, dělají věci poctivě a dávají do toho hodně energie. Snažím se je povzbuzovat, dělat dobrou náladu. Moc se mi líbí, jak ke mně přistupují, cítím se chvílemi, jako bych ten vozík ani neměl,” dodává Jan Krauskopf. Odměnou celému týmu budou nejen dechberoucí výhledy, neuvěřitelné zážitky, ale i plánovaná audience u Dalajlámy.

Jak se ale dokáže tato unikátní výprava v jednom z nejbariérovějších terénů vůbec pohybovat? Studenti už od začátku roku trénují přenosy přes vodou, tah a tlačení vozíku v nerovném terénu, zvyšují kondičku, odolnost i schopnost práce v týmu na přípravných workshopech. Expedice také plánuje využívat k cestám koně. Pro Jana Krauskopfa potřebují speciální sedlo, na kterém se udrží i člověk s ochrnutím. Výprava si vyžádá i další náklady – na místní dopravu či videotechniku, díky níž by studenti cestu dobře zdokumentovali. Na tyto i jiné záměry shání studenti peníze prostřednictvím crowfundingového portálu na adrese https://penezdroj.cz/projekt/260-no-limits-himalaya-2016. Pomůžete této skupince dobrodruhů zažít něco, co se nezapomíná? Odměnou vám kromě nabízených věcích může být i článek v posledním čísle Vozíčkáře, který vás přenese společně se studenty a s Janem na střechu světa.

(ata)

Share

Komentáře

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Povinná pole jsou označena *

*

CAPTCHA


*