Na MS se čeští cyklisté z medailí neradovali

5.9.2017

V sobotu a v neděli se v jihoafrickém Pietermaritzburgu rozdávaly poslední sady medailí, a to v silničním závodě. Jiří Ježek nastoupil na startovní čáru v dobré pohodě a připravený porvat se o co nejlepší umístění při svém posledním startu na mistrovství světa. Závod se jel ve velmi rychlém tempu včetně častých nástupů k úniku.

1789_MS-cyklistikaVelmi aktivní byl i český závodník, který se rovněž pokusil několikrát uniknout od hlavního pelotonu. Ze startovního pole postupně odpadávali favorité, jako např. Ital Pittacolo, Slovák Metelka a další. Jiří Ježek nakonec dokončil závod na výborném šestém místě.

„Bylo to nádherné loučení se světovým šampionátem i s prestižními národními barvami. Chtěl jsem závodit tak, jak bych si přál, aby si mě soupeři pamatovali. Tedy bojovně, aktivně – a tak jsem i jel. Byl to krásný pocit! A šesté místo je pro mě nejlepším výsledkem v silničním závodě na MS za hodně dlouhou dobu. Každé loučení je i trošičku smutné, ale já můžu mít dneska opravdu radost! Díky všem, kteří mi fandili!“ vyjádřil se Ježek po závodě.

Silniční závod kategorie C4 vyhrál Němec Vetter, druhý byl Australan Bridgwood a třetí skončil Rus Pudov.

Ivo Koblasa doplatil v silničním závodě kategorií C1,2,3 na pád skupiny závodníků před ním, kdy musel zastavit, aby se vyhnul kolizi. Ztrátu pak již nebyl schopen sjet a dojel na sedmém místě. Bohužel je to pro českého závodníka nejhorší výsledek jeho dosavadní kariéry. Závod kategorie C2 vyhrál Chernova (CAN), druhý skončil Hicks (AUS) a třetí Lacroix (FRA).

Celkové výsledky naleznete ZDE

Zdroj: ČATHS
Foto: Soňa Ježkov

Share

Komentáře

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Povinná pole jsou označena *

*

CAPTCHA


*