Na finále pardubického Duhového křídla vystoupí i Lenka Filipová

15.9.2015

Radka Svatošová vede regionální pracoviště Národní rady osob se zdravotním postižením v Pardubickém kraji. Před několika lety byla u vzniku soutěže o cenu Duhové křídlo, která si na východě Čech už našla své místo na slunci. Sympatická žena nám ochotně odpověděla na několik otázek.

– Kdy soutěž vznikla a co má za účel?
Duhové křídlo je ocenění pro jednotlivce a organizace pracující v sociálních službách a ve prospěch lidí se zdravotním postižením. Myšlenka nějak zviditelnit ty, kteří pomáhají, vznikla v roce 2011, soutěž pořádáme ve spolupráci s Pardubickým krajem. Cenu jsme poprvé předávali v říjnu roku 2012.

Radka Svatošová– Který z dosavadních vítězů stojí s časovým odstupem za zmínku?
Nelze vybrat jen jednoho a nelze ani hovořit o vítězích. Všichni nominovaní si zaslouží velký dík za to, co dělají pro své okolí, pro lidi s postižením. Asi mediálně nejznámější je držitelka prvního Duhového křídla – nynější náměstkyně ministryně práce Jana Hanzlíková. A samozřejmě nemohu opomenout dva vozíčkáře, držitele zvláštní ceny za celoživotní práci ve prospěch osob s postižením: Otmara Cvrkala ze Svitav a Michala Hašta z Pardubic.

– Jaká je letošní koncepce soutěže?
Rozšířili jsme počet kategorií ze tří na čtyři, přibyla kategorie Poskytovatel sociálních služeb. Nominace již byly uzavřeny. Myslím, že se můžeme těšit na velmi zajímavé výsledky. Pravidla soutěže, všechny aktuality a informace lze najít na webu www.duhovekridlo.cz.

– Kdy a kde se odehraje finále?
Ceny budou slavnostně předány ve středu 30. září v bezbariérovém ABC klubu v Pardubicích. Moderovat budou Táňa Fischerová a oblíbený herec Josef Pejchal, zazpívá Lenka Filipová. Diváci se mohou těšit i na vystoupení nejlepších uměleckých souborů ze zařízení sociálních služeb a organizací lidí s postižením v našem kraji.

Navštívit finále Duhového křídla mohou i čtenáři: stačí, když oznámí svou účast na e-mailu pardubice@nrzp.cz. Vstup je zdarma.
(mp)

Share

Komentáře

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Povinná pole jsou označena *

*

CAPTCHA


*