MS v jachtingu očima Dana Bíny

1.6.2016

86a_MS jachting-BínaOd 24. – 28. května se konalo Mistrovství světa handicapovaných v jachtingu. Flotila se sešla malá (pouze 30 lodí), leč z pěti kontinentů a mohla sloužit za průvodce who is who v handicapovaném jachtařském světě.


Andre (kouč) se shlédl v nastavení lodi Heika Kroegera a replikoval jeho nastavení na mé lodi, což se neukázalo jako dobrý nápad. Nicméně v Medembliku jsme strávili přes týden tréninkem a svět vypadal růžově.
A Ijsselemeer se hned na počátku rozhodlo, nás prověřit opravdu tvrdě. Metrové vlny a vítr přes 25 uzlů.
Ve vlnách mi vyjel kontakt na baterii čerpadla, čímž jsem odepsal první rozjížďku. V té následující jsem ulil start, takže místo dojetého 10. místa bylo OCS. Tudíž karty byly pro nás rozdány velmi nevlídně. Vedení uchopil zcela pevně Francouz Damien Seguin (1,1) před Němcem Heiko Kroegerem(2,2) a Australanem Mattem Buggem(3,3).

86b_MS jachting-BínaVe všech dalších dnech nás očekával nestálý vítr o síle 7 uzlů, přicházející v pruzích. Začal jsem řešit rychlost, zejména na zaďák. Přesto jsem se s dojezdy rozjížděk  a umístěním na 16., 9., 13., 14., 6., 15., 17. a 12. místě posunul na celkové 17. místo, čímž jsem obhájil své umístění z předloňského roku. Nicméně mistrovství jsem bohužel dokončil se zánětem močových cest 🙁
Nezbývá než doufat, že jsem si svou porci smůly už vybral!

Celkově nakonec s náskokem zvítězil Heiko Kroeger před Damienem Seguinem a Mattem Buggem.

Ještě bych moc rád poděkoval všem, co pomohli. Obdržel jsem výtku ohledně mé nekomunikace v průběhu šampionátu. Přesto, že vás mám rád, vyhýbám se všemu, co by mohlo narušit soustředění, včetně sociálních sítí. Tímto se všem omlouvám a pro příště na FB nechám odkaz na stránky, kde mne můžete sledovat 🙂
Dan Bína

(alex)
86_MS jachting-Bína

 

Share

Komentáře

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Povinná pole jsou označena *

*

CAPTCHA


*