MS v curlingu: skvělý turnaj a 4. místo

16.11.2015

Český curlingový tým vozíčkářů nedosáhl na mistrovství světa ve finském městě Lohja na vytyčený cíl. Po parádních výsledcích v základní skupině, kdy se v jednu chvíli Češi dokonce dělili o první místo s Norskem, přišla zaváhání v nejméně vhodnou chvíli – v semifinále český celek podlehl Koreji 3:9 a v souboji o bronz těsně Švédsku 4:5.

Repre_DSC_2496

K semifinálovému duelu s Koreou nastupovali Češi s vědomím, že pokud se jim podaří uspět, zajistí si kromě finálové účasti také postup na mistrovství světa A, které se odehraje příští rok v únoru ve švýcarském Luzernu, a budou tak mít možnost bojovat o body do světového žebříčku, které by jim mohly zajistit postup na zimní paralympijské hry v Pchjongčchangu 2018.

Na českém výběru se ale podepsala nervozita plynoucí právě z vědomí důležitosti duelu a hrubě se mu nevydařil už první end, ve kterém Korea získala pět bodů, zatímco Češi ani jeden. Ve třetím endu přidali Korejci další bod, Češi poprvé skórovali až ve čtvrtém endu a to už bylo na záchranu pozdě. V konečném důsledku znamenal vývoj utkání prohru českého týmu 3:9, a tím pádem zmařené naděje.

Zklamání z tohoto zápasu se pak podepsalo na závěrečném souboji o bronz, v němž se Češi postavili Švédsku, kterému podlehli těsně 4:5.

„Ještě jednou děkujeme všem za podporu, byl to náročný, ale skvělý turnaj, vítězné Norsko a druhá Korea postupují naprosto zaslouženě a nám můžou být útěchou naše dobré výkony i uznání od soupeřů,“ okomentovala závěr turnaje trnerka a manažerka českého celku Kateřina Urbanová.

Tereza Jelínková (Český paralympijský výbor)
Foto: archiv ČPV

Další info naleznete ZDE

(alex)

Share

Komentáře

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Povinná pole jsou označena *

*

CAPTCHA


*