Mistrovství Polska 2014 v trialu Wroclaw

15.9.2014

OLYMPUS DIGITAL CAMERAO víkendu 13-14. září 2014 se uskutečnily závody v trailových disciplínách na Mistrovství Polska ve Vratislavi za účasti 6 českých sportovců, kteří o sobě dali vědět.

Větší množství vozíčkářů z Čech zvolilo tento závod pro vhodný terén parkových cest městského lesa, s minimálním převýšením, snadno zdolatelným na vozících bez nutné pomoci asistentů. Počasí, navzdory deštivé předpovědi, bylo přívětivé a teplé.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERAV sobotu se uskutečnily 2 etapy závodů Pre-O A-Z kvíz (22 kontrol) a Pre-O klasik (20 kontrol). Terén zakreslený na mapách byl dost nepřesný, což vedlo k mnoha diskusím a posudkům na trati ihned po skončení závodů. Dohodnuté změny zamíchaly, jako většinou, celkovým pořadím hlavně českých soutěžících v kategorii Open. Vozíčkářů z Čech byla v kategorii Para převaha, proti jednomu účastníkovi z Polska. Velmi dobře se závod vydařil Mirkovi Špidlenovi, který dokončil závod v Pre-O klasice na celkovém 4. místě a tudíž v Para na místě prvém a porazil i české špičkové Open závodníky. V závodě Pre-O A-Z kvíz v Para dosáhla na zasloužené prvenství Jarmila Mrtková. Oba úspěšní soutěžící klubu SKV Praha obratem odjeli zpět do Čech, aby mohli své vědomosti změřit druhý den při závodech ve Vrchlabí.
Ostatní 3 čeští zástupci, Jitka Kadlecová, Petr Krystek a Jiří Kalousek zůstali ve Vratislavi do druhého dne, aby se pokusili porazit trailisty Polska v disciplíně TempO s 25 kontrolami, což se nakonec podařilo a Jiří Kalousek v Open nedal Polákům žádnou šanci a nechal všechny za sebou.
OLYMPUS DIGITAL CAMERAV sobotu večer proběhla ještě jedna, nám neznámá, přesto velmi zajímavá disciplína, a to foto-trail na Wroclavském Rynku. Krásný závod, během kterého jsme vedeni mapou a fotografiemi s různými architektonickými prvky a zajímavostmi objevovali na prvý pohled neviditelné detaily a kouzla Rynku.
Zároveň jsme do průkazek zaznamenávali, jsou-li, doplněné lampiony do fotografií na udaných přesných místech, či nikoli, tzv. A-Z kvíz. Tyto výsledky ve chvíli psaní zprávy ještě nejsou zveřejněné, ale jistě je zde budeme moci brzy doplnit.
Odkazy: www.orientop.eu/trail/

Text a foto: Petr Krystek
OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Share

Komentáře

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Povinná pole jsou označena *

*

CAPTCHA


*