ME v plavání Madeira – 2. a 3. den

4.5.2016

2. den: Čeští „znakaři“ vybojovali na Mistrovství Evropy dva cenné kovy

Finále 50 m znak kategorie S4 bylo strhujícím závodem a velmi úspěšným pro české barvy!!

Naši plavci Arnošt Petráček a Jan Povýšil nastoupili dnes v 18:20 do finále závodu na 50 m znak. Do poslední chvíle nebylo o medailích rozhodnuto. Ve strhujícím finiši nakonec zvítězil Rus Zhdanov, ale další dvě příčky patří Čechům: stříbro pro Arnošta Petráčka a bronz pro Jana Povýšila.

71_PetráčekArnošt komentoval medaili na svém facebooku: „Tak dneska už to cinklo 🙂
Máme 2. místo s časem 45,66s na 50m znak! Díky moc za podporu!“

71_ME-plavání2-Honza71_Povýšil-medaileHonza na svém facebooku: „Místo žvejkaček, kupujte mi brejličky. A to znak neplavu nijak zvlášť rád.
A vono to tak jako vyšlo. Hele mě nějak nenapadá co k tomu napsat víc jakože cože…“
 
Běla Třebínová ve finále 200m polohovky, což je její doplňková disciplína, zaplavala krásný závod a vybojovala velmi dobré čtvrté místo!

Blahopřejeme!!

3. den

Dnešní den byl pro závodníky ČATHS trochu volnější. Závodil jen Jan Povýšil.

Zpráva od trenérky Andrey Věnsekové:

“ Po včerejším medailovém ( Honza Povýšil a Arnošt Petráček) a bramborovém (Běla Třebínová) dnu, dnes zasáhl do boje o finále pouze Honza v disciplině 50m prsa.  Zaplaval velmi slušný výkon, kterým splnil další z limitů „A“ (tkz.MQS) pro start na PH Rio 2016. Ve večerním finále bude plavat ze čtvrté pozice. Prsa nejsou hlavní disciplinou Honzy, ale jsou důležité pro závod v disciplině 150m polohový závod, který ho čeká ve čtvrtek. Běla s Arnoštem dnes odpočívají.

Zítra bude Běla i s Arnoštem pouze trénovat, Bělu čeká ve čtvrtek její hlavní disciplina 50m znak. Honza zítra zkusí zregenerovat po zatím úspěšném, ale náročném programu a ve druhé půlce ME ho čekají nejtěžší discipliny 150m polohovka a 200m volný způsob. Poslední den mistrovství mají všichni naši plavci v programu královskou disciplinu 50m volný způsob.“

71_PovýšilA jak Honza Povýšil dopadl komentuje sám na svém facebooku takto:
„Tyhlety doplňkový disciplíny. Akorát to dělá zmatek. 50m prsa – do Finále čtvrtej a nakonec šestej! Dobře, nebudu popírat, že nejsem žádnej velkej prsař J, ale další A limit pro Rio, není od věci.“

Celkové výsledky šampionátu naleznete ZDE

(alex)

Share

Komentáře

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Povinná pole jsou označena *

*

CAPTCHA


*