Lukostřelcům se na MS příliš nedařilo

15.9.2017

1792_MS-lukostrelba_Drahonínský

Spíše průměrné výsledky zaznamenali čeští lukostřelci na mistrovství světa v Pekingu. Asi největší zklamání zažil obhájce titulu z minulého světového šampionátu David Drahonínský, který v kategorii W1 obsadil po souboji s tureckým soupeřem šesté místo, přičemž jistě pomýšlel na lepší umístění. Svůj zatím nejlepší výsledek po přechodu ke kladkovému luku si připsala Lenka Kuncová.

Podrobné výsledky a také hodnocení připojujeme v podobě zprávy teamleaderů české výpravy Vladimíra Brady a Jana Procházky.

Zpráva ze závodů MS  Para Archery Peking, CHN 2017
12. – 17. 9. 2017
Sportovci SH: Drahonínský David, Davídek Karel, Košťál Václav, Sidková Markéta
Sportovci ČATHS: Kuncová Lenka, Chaloupský Martin, Zelenka Jaroslav
Doprovod: Brada Vladimír, Kubásek Pavel, Brandová Tereza, Fikarová Ludmila, Procházka Jan

Kvalifikace:
Muži W1: celkově 27 střelců
Drahonínský David –   660b. –                      4 místo
Letošní průměrný výsledek nebyl nijak oslnivý, ale stačil na 4 místo v kvalifikaci což zajistilo přímý postup do osmifinále.
Davídek Karel – 624b. –                                  14. místo
Dobře odstřílená kvalifikace, kdy výsledek patří mezi Karlův lepší standart, ale ještě jsou zde rezervy na kterých se pracuje.

Ženy RWO: celkově 32 střelkyň
Sidková Markéta –      567b. –            16. místo
Slušný výsledek v kvalifikaci i když umí zastřílet lépe. Na druhou polovinu závodu se již projevila únava z nachlazení.

Muži RMO: celkově 54 střelců
Košťál Václav –           583b. –            32. Místo
Výsledek je spíše průměrný k letošní sezóně, kde se v první polovině závodu projevila nervozita na kterou není Václav zvyklý. Dobré je, že změna v použití opěrné stoličky, kterou od letoška používá, se již dostala do krve a opravdu pomáhá.
Chaloupský Martin – 557b. –              47. místo
Nastřílený výsledek bohužel nedosáhl ani průměru letošní sezóny a to i přes to, že příprava nebyla nijak zanedbána. Většina cenných bodů byla ztracena v první polovině kvalifikace a nadstandartní zakončení celkový výsledek již nijak významně nezachránilo.

Kategorie Mix Team (muž a žena ve stejné divizi)
Košťál Václav, Sidková Markéta 12. místo z celkového počtu 14 týmů.

Muži CMO: celkově 77 střelců
Zelenka Jaroslav –                  618b.               74. místo
Jaroslav se bohužel nebyl schopen ani přiblížit ke svým standartním výsledkům (poslední výsledek 663 bodů), které by pozici českého kladkového mix týmu významně zvedli. Většinu závodu nebyl schopen se oprostit od narůstající nervozity.

Ženy CWO: celkově 47 střelkyň
Kuncová Lenka – 618b. (PB)   41. místo
Lenka si po změně kategorie (z reflexního luku na luk kladkový) nastřílela zatím svůj nejlepší výsledek. Narůstající forma se tak zde tedy potvrdila, nicméně ještě nestačila na světovou špičku.

Eliminace:
Muži CMO:
Jaroslav Zelenka nestačil ve svém prvním souboji na Švýcarského soupeře a prohrál 111:139. Celkově tak obsadil dělené 57. místo.
Ženy CWO:
Lenka Kuncová svedla velkou bitvu se soupeřkou z Belgie, kterou porazila o jediný bod 128:127. V dalším kole nestačila na ostřílenou Kanaďanku Van Nest a prohrála 142:134 a celkově jí patří 17. příčka.
Ženy RWO:
Markéta Sidková prohrála v prvním souboji se soupeřkou z Íránu 2:6 a celkově je na 17. místě.
Muži RMO:
Martin Chaloupský prohrál první souboj s německým soupeřem Szarszewskim 3:7 a je na celkovém 33. místě.
Václav Košťál si nejprve poradil se soupeřem z Ukrajiny 7:3 a v dalším kole se postaral o senzaci, kdy porazil nejlepšího střelce z kvalifikace, korejce Kim Min SU, celkem hladce 7:1. Další soupeř již byl nad jeho síly a tak prohrál v osmifinále s Íráncem Rahimimim 2:6 a celkově obsadil skvělé 9. místo.
Muži W1:
Karel Davídek měl v prvním kole podobně střílejícího soupeře z Itálie a poprvé na takto velké soutěži se mu podařilo projít z prvního kola eliminací vítězstvím 126:121. Dalším byl velký matador JP Antonios, který sice střílel pod své možnosti, ale to bohužel i Karel a prohra 120:126 znamená celkové 9. místo.
David Drahonínský se již od samého začátku trochu trápil a i když prvního domácího soupeře Zhanga porazil slušným nástřelem 138:125 v dalším souboji podlehl tureckému střelci Aydinovi 132:138 což sice zajistilo celkově výborné 6. místo, ale jako obhájce titulu jistě pomýšlel výše.
Dužstvo MIX tým refexních luků MaVa (Markéta & Vašek) se v prvním kole utkalo s favorizovaným párem z Polska, který byl 5. po kvalifikaci. Naši vstoupili do souboje bez bázně a hany a rychle si vytvořili náskok. Polákům se sice podařilo vyrovnat, ale v následujícím rozstřelu se našim podařilo urvat výhru na naši stranu. Dalším soupeřem byl výborně střílející pár z Itálie, který byl již nad naše síly. Celkové 7. místo ze 14 družstev je zatím historický úspěch od zavedení této soutěže do programu MS a LPH.
Družstvo MIX tým kladkových luků LeJa (Lenka a Jarda) bohužel nedosáhli dostatečného počtu bodů kvalifikaci a skončili tak za postupovou pozicí. K eliminačním sobojům tak nedošlo.

V Pekingu dne 15. 9. 2017                                        Vladimír Brada & Jan Procházka

Zdroj: http://www.paralympic.cz

 

Share

Komentáře

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Povinná pole jsou označena *

*

CAPTCHA


*