Lukostřelci v Česku bojují o poslední místa do Ria

14.6.2016

92_logo PQ2016 s textemV pondělí 13. června byl slavnostně zahájen Světový pohár v lukostřelbě, který tradičně hostí Nové Město nad Metují. Turnaj je navíc zařazen do paralympijské kvalifikace na letní paralympijské hry Rio 2016, což znamená, že sportovci celého světa mají poslední možnost vybojovat si start v Riu právě zde.

Letošní ročník světového poháru v Novém Městě proto zaznamenává obrovskou účast sportovců z celého světa. Turnaje se zúčastní rekordních 244 sportovců ze 48 zemí. A nechybí samozřejmě ani domácí, kteří se budou rovněž pokoušet o postup na paralympijské hry. Jediné místo pro Českou republiku totiž zatím vybojoval David Drahonínský. Turnaj je také zařazen do paralympijské kvalifikace na letní paralympijské hry Rio 2016 a sportovci celého světa mají poslední možnost vybojovat si start v Riu právě na tomto turnaji. Nutno zmínit, že Světová lukostřelecká federace upřednostnila Nové Město n/Metují před Pekingem, který se o pořádání tohoto nominačního turnaje také ucházel.

Novinkou oproti předchozím ročníkům bude umístění finálových soubojů v soutěžích jednotlivců a týmů. Všechna finále se uskuteční v malebném prostředí historického náměstí Nového Města nad Metují. Pořadatel turnaje Sportovní klub Nové Město nad Metují připravil pro účastníky turnaje a diváky bohatý doprovodný turnaj.

Zdroj: ČATHS
Výsledky a další informace naleznete ZDE

Kompletní program:

92_WRT_NMnM-2016_program-komplet-01 (alex)

Share

Komentáře

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Povinná pole jsou označena *

*

CAPTCHA


*