17119_Starhovcup-Anežka2Vážení,
sobotní akce se blíží, pomozte nám s medializací neobyčejných osobností. Přijďte si zasloužit jedinečnou litografii se silným příběhem.
Do sobotního závodu v Aquacentru Šutka je přihlášeno 128 plavců, večerního vyhlášení se zúčastní kolem 350 plavců, trenérů, dobrovolníků, rodičů, sourozenců a příznivců programu.
Anežka Floriánková, nejmladší česká paralympionička z Ria, dostala vloni speciální cenu – vytvoření litografie v renomované dílně Tomáše a Viktora Svobodových. Výtvarné tvorbě se Anežka věnuje od dětství a my teď chceme tuto grafiku zhmotnit, nadchnout pro ni účastníky akce, strhnout je ke zřeknutí se částky větší než malé ve prospěch našeho plaveckého programu a jako prémii jim věnovat dílo, které nelze získat v aukčních síních.

Pojďte se zapojit – jedni bezuzdnou medializací, druzí bezbřehým uloupnutím z firemního nebo osobního rozpočtu.
Anežka nikdy nezávodí sama za sebe, neumí to. Její dílo přetavené v pomoc druhým by pro ni bylo největší odměnou.

Těšíme se na viděnou, pohodové dny
Jan Nevrkla

17119_Starhovcup-Anežka3[divider]Litografie Anežky Floriánkové ve prospěch plavání bez bariér

Nejlepší česká juniorská handicapovaná plavkyně Anežka Floriánková vytvořila v dílně Tomáše a Viktora Svobodových svoji premiérovou litografii a během slavnostního vyhlášení Českého poháru 2017 handicapovaných plavců v sobotu 25. 11. 2017 v Menze Strahov SÚZ ČVUT je možné ji získat a zároveň finančně podpořit program KONTAKTU bB. Vyhlášení proběhne v návaznosti na finálový závod série ČESKÉHO POHÁRU 2017 XXVI. Strahov Cup v Aquacentru Šutka.
Kdy: sobota 25. 11. 2017
Kde: v Menze Strahov SÚZ ČVUT

 • Ceny předají legendy olympijské, paralympijské a undergroundové scény Lukáš Pollert, Tony Ducháček, Martin Kovář a svým šarmem je ozdobí ředitelka Nadace Charty 77 Božena Jirků.
 • Pohár pro vítěze soutěže družstev předá starosta Prahy 6 Ondřej Kolář.
 • Slavnostním vyhlášením provede prostou mluvou proloženou zpěvem a tancem znojemská hlásná dvojice Jitka Schneiderová a Jan Nevrkla.
 • Mezi vyhlášenými by měly být obě mladé paralympioničky z Ria – Anežka Floriánková a Vendy Dušková – a odchovanec KONTAKTU bB, paralympijský vítěz Arnošt Petráček.
 • Emoce 350 hostů nejvíce uvolní kategorie nejmladších žáků do 10 let, kde letos na vítězství aspirují i plavci ročníků 2009 a 2010. Před pěti lety byla v této věkové kategorii vyhlašovaná Anežka Floriánková. Budou ji za čas následovat momentálně nejmladší závodníci domácího klubu Nela Kuiper, Alyssa Melvin, Eduard Prokop a Vojtěch Vrbický?
 • Oceněn bude handbikový výjezd dlouholetého pilíře KONTAKTNÍHO programu Zbyňka Švehly na Havajskou sopku Mauna Kea.
 • Po dvaadvacáté zhodnotí Odborná degustační komise vzorky utopenců naložených plavci i příznivci soutěže a v průběhu večera bude vyhlášen vítěz soutěže MRUČ – Mistrovství republiky utopenců českých.
 • Tanečníci na vozících i bez nich zaplní parket a „sladký bonbóny do uší, postel na strop a obraz do sklepa“ rozmístí legenda undergroundu Tony Ducháček & GARAGE.
 • Do věku Vodnáře a cikánských rytmů nás unesou Flying Parties s Josefem Duškem a Ivanem Kubátem s podporou KONTAKTNÍHO jam session.
 • Po několikaleté záměně termínů se na scénu KONTAKTNÍ akce vrací Záviš, kníže pornofolku, a procítěně uzavře hudební a poetickou produkci večera.
 • Podávat se budou pochutiny z kuchyně Menza Strahov SÚZ ČVUT a zapíjet je lze plodem vinné révy z Vinice Hnanice a sklenicí chmeloviny ze Svijan, lze i nealko nebo lehce přitvrdit.